ÖĞRETMENİN GEÇ KALDIĞI DERS İÇİN EK DERS ÜCRETİ KESİLEBİLİR Mİ?

DERSE GEÇ GİREN ÖĞRETMENİN GEÇ KALDIĞI DERS İÇİN EK DERS ÜCRETİ KESİLEBİLİR Mİ?

ÖĞRETMENİN GEÇ KALDIĞI DERS İÇİN EK DERS ÜCRETİ KESİLEBİLİR Mİ?



 Soru: DERSE GEÇ GİREN ÖĞRETMENİN GEÇ KALDIĞI DERS İÇİN EK DERS ÜCRETİ KESİLEBİLİR Mİ?


Cevap: Tabi kesilebilir. Görevin fiilen yapılması gerekir. Göreve geç gelmek ayrıca disiplin suçudur. (657 sayılı Kanun Madde 125/a) Göreve geç geldiği için görev fiilen yapılmış sayılamaz.

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI YÖNETİCİ VE ÖĞRETMENLERİNİN DERS VE EK DERS SAATLERİNE İLİŞKİN KARAR

Görevin fiilen yapılması

MADDE 25- (1) Bu Karar kapsamında ek ders ücreti ödenebilmesi için, ek ders görevinin fiilen yapılmış olması, ek ders görevinden sayılan veya ek ders görevinin yapılmış sayılacağı hâller bakımından ise bu Kararda belirlenen koşulların oluşması şarttır. Ek ders ödemelerinden harcama yetkilisi, ödeme emri belgesini düzenleyen gerçekleştirme görevlisi ve bu Kararda belirtilen esas ve usuller çerçevesinde ek ders görevinin gerçekleştiğine ilişkin belgeyi düzenleyen ve onaylayan diğer gerçekleştirme görevlileri müteselsilen sorumludur. (2) Yapılan inceleme sonucunda fiilen yapılmadan ve gerekli koşullar oluşmadan ödendiği anlaşılan ek ders ücretleri ilgililerden yasal faizi ile birlikte geri alınır.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.