Aday öğretmenler, merkezi sınavlarda görev alabilir mi?

Aday öğretmenler, merkezi sınavlarda görev alabilir mi?
16 Mart 2016 Çarşamba 22:05

Şubat 2011 tarih ve 2641 sayılı tebliğler dergisinde yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Merkezi Sistem Sınav Yönergesinin "Bölge sınav yürütme komisyonu" başlıklı 9. maddesi 8. bendinin (c) fıkrasında; "c) Salon görevlilerinin belirlenmesinde dikkat edilecek hususlar şunlardır: 1) Fiilen görevde olan öğretmenler arasından seçilir." hükümleri bulunduğundan Merkezi Sistem Sınavlarında aday öğretmenlerin görev almalarında bir sakınca bulunmamaktadır.

Ahmet KANDEMİR


Etiketler; #

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.