AK Parti 1 Kasım adayları TAM LİSTE

AK Parti 1 Kasım genel seçimleri için milletvekili aday listesini YSK'ya sundu.

AK Parti 1 Kasım adayları TAM LİSTE



AK Parti aday listesi büyük merak konusu olurken AKP kurmayları milletvekili adayları listesinin tamamını YSK'ya teslim etti. Ak Parti'de 481 erkek, 69 kadın aday. 24'ü 3 dönemlik. 7 Haziran'da seçilen 312 aday listelerde.
AK Parti milletvekili aday listelerinin YSK'ya teslim edilmesine kısa bir süre kala, Çelik'in adaylığını geri çektiği iddiası kulisleri sallamıştı. İkna edilen Faruk Çelik AK Parti Şanlıurfa 1. sıra adayı oldu.

DİKKAT ÇEKEN İLK ADAYLAR:

Ahmet Davutoğlu - Konya
Yalçın Akdoğan - Ankara
Ali Babacan - Ankara 1. bölge
Cemil Çiçek Ankara 1. bölge
Bekir Bozdağ - Yozgat
Faruk Çelik - Şanlıurfa 1. bölge 1. sıra adayı
Ömer ÇeliK - Adana
Binali Yıldırım - İzmir
Tuğrul Türkeş - Ankara 2. bölge
Galip Ensarioğlu - Diyarbakır
Mehmet Şimşek - Gaziantep
Taha Özhan - Malatya
İsmail Kahraman - İstanbul
Beşir Atalay - Van 1. sıra
Efkan Ala - Bursa,
Recep Akdağ - Erzurum
Mehdi Eker - İstanbul
Ali Sarıkaya - İstanbul
Mücahit Aslan - Ankara

İŞTE İL İL ADAYLARIN DAĞILIMI:

ADANA: ÖMER ÇELİK, NECDET ÜNÜVAR, FATMA GÜLDEMET SARI, TALİP KÜÇÜKCAN, MEHMET ŞÜKRÜ ERDİNÇ, TAMER DAĞLI, MEHMET SAĞLAM, AHMET ZENBİLCİ, MÜBERRA KARA, HASAN HÜSEYİN KUŞCU, HASAN BERZAN TOPRAK, ZEKERİYE YILDIZOĞLU, MEHMET AKİF DOSTBİL, İBRAHİM DÖLEK

ADIYAMAN: AHMET AYDIN, ADNAN BOYNUKARA, İBRAHİM HALİL FIRAT, SALİH FIRAT, YAKUP TAŞ

AFYONKARAHİSAR: VEYSEL EROĞLU, ALİ ÖZKAYA, HATİCE DUDU ÖZKAL, MEHMET KOCA, CENGİZ SAĞLAM

AĞRI: CESİM GÖKÇE, İSMAİL OĞUR, ERHAN TENEKECİ, ZEYNEL ABİDİN ÇAKIR

AKSARAY: İlknur İnceöz, Cengiz Aydoğdu, Mustafa Serdengeçti

AMASYA: MEHMET NACİ BOSTANCI, HALUK İPEK, AVNİ ERDEMİR

ANKARA 1. BÖLGE: ALİ BABACAN, YALÇIN AKDOĞAN, AHMET GÜNDOĞDU, ALİ İHSAN ARSLAN, JÜLİDE SARIEROĞLU, MURAT ALPARSLAN, ERTAN AYDIN, FATİH ŞAHİN, TÜLAY SELAMOĞLU, BARIŞ AYDIN, ERCAN KINACI, FAHRİ USTA, DEVLET ŞANKAZAN, MEHTAP TORUNTAY, HÜSEYİN ULUSAL, HAYRİ ÇAĞIR, EMİRE BALKAN,
MEHMET ALİ CANLI

ANKARA 2. BÖLGE: CEMİL ÇİÇEK, YILDIRIM TUĞRUL TÜRKEŞ, EMRULLAH İŞLER, AHMET İYİMAYA, LÜTFİYE SELVA ÇAM, VEDAT BİLGİN, AYDIN ÜNAL, NEVZAT CEYLAN, AYHAN YILMAZ, MAHMUT SAMİ MALLI, AHMET BABA, MURAT YILDIRIM, NESLİHAN CENK, MEHMET AKİF KALAYCI

ANTALYA: MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU, MUSTAFA KÖSE, HÜSEYİN SAMANİ, GÖKCEN ÖZDOĞAN ENÇ, SENA NUR ÇELİK, İBRAHİM AYDIN, ATAY USLU, İBRAHİM TÜRKİŞ, IŞILAY IŞILDAR CAN, HAKKI BEŞKAZALI, ERCAN MEKTEPLİOĞLU, İZZET YILMAZ, MURTAZA TAMYÜREK, MUSTAFA AKDENİZ

ARTVİN: İSRAFİL KIŞLA, HAYRETTİN GÜLBİN

AYDIN: MEHMET ERDEM, ABDURRAHMAN ÖZ, MUSTAFA SAVAŞ, ERSİN ESENLİK, METİN YAVUZ, HİLMİ YILDIRIM, HAKAN ÇAĞLAR ERÜRKER

BALIKESİR: MAHMUT POYRAZLI, SEMA KIRCI, ALİ AYDINLIOĞLU, KASIM BOSTAN, MUSTAFA CANBEY, EMİN MEHMET KARATAN, HASAN DEMİRASLAN, HASAN ŞAFAK

BARTIN: Yılmaz Tunç, Ahmet Bensiz

BATMAN: Ataullah Hamidi, Ziver Özdemir, Murat Çiçek, Adile Gürbüz

BİLECİK: HALİL ELDEMİR, RAMAZAN KURTULMUŞ, CEVDET YILMAZ, ENVER FEHMİOĞLU, YUSUF COŞKUN, VEDAT DEMİRÖZ, MEHMET ZEKİ PEKER, AHMET ÇELİK

BİNGÖL: CEVDET YILMAZ, ENVER FEHMİOĞLU, YUSUF COŞKUN

BİTLİS: VEDAT DEMİRÖZ, MEHMET ZEKİ PEKER, AHMET ÇELİK

BOLU: ALİ ERCOŞKUN, FEHMİ KÜPÇÜ, FATİH METİN

BURDUR: BAYRAM ÖZÇELİK, REŞAT PETEK, KAMİL ÖZCAN

BURSA: MEHMET MÜEZZİNOĞLU, EFKAN ALA, EMİNE YAVUZ GÖZGEÇ, CEMALETTİN KANİ TORUN, HÜSEYİN ŞAHİN, İSMAİL AYDIN, ZEKERİYA BİRKAN, HAKAN ÇAVUŞOĞLU, BENNUR KARABURUN, MUHAMMET MÜFİT AYDIN, OSMAN MESTEN, MUSTAFA ESGİN, AHMET KILIÇ, CENNET CANKILIÇ, HARUN AKIN, BÜLENT BÜKE, MURAT ÇAKIR, DİNÇER AKYEL

ÇANAKKALE: BÜLENT TURAN, AYHAN GİDER, JÜLİDE İSKENDEROĞLU, MEHMET ÖZKURNAZ

ÇANKIRI: MUHAMMET EMİN AKBAŞOĞLU, HÜSEYİN FİLİZ

ÇORUM: SALİM USLU, AHMET SAMİ CEYLAN, LÜTFİYE İLKSEN CERİTOĞLU KURT, BEKİR HORUZ

DENİZLİ: NİHAT ZEYBEKCİ, SEMA RAMAZANOĞLU, ŞAHİN TİN, CAHİT ÖZKAN, OSMAN YÜCELİŞ, EMİN OKKAYA, MUHAMMED BEKİR EGE

DİYARBAKIR: MEHMET GALİP ENSARİOĞLU, EBUBEKİR BAL, YUNUS MEMİŞ, BERAN ÇELİK, TAHSİN ARSLAN, NETİCE ARSLAN, ŞAFAK YONTÜRK, ALAATTİN PARLAK, MEHMET FATİH KAYHAN, AZİZ ALPER BİTEN, NEŞET ÖZDEN

EDİRNE: RAFET SEZEN, MUSTAFA MERCAN, FAHRETTİN SAVCI

ELAZIĞ: TAHİR ÖZTÜRK, METİN BULUT, ÖMER SERDAR, EJDER AÇIKKAPI,

ERZİNCAN: SEBAHATTİN KARAKELLE, SERKAN BAYRAM

ERZURUM: RECEP AKDAĞ, MUSTAFA ILICALI, ZEHRA TAŞKESENLİOĞLU, İBRAHİM AYDEMİR , ORHAN DELİGÖZ, AHMET YAPTIRMIŞ

ESKİŞEHİR: NABİ AVCI, HARUN KARACAN, EMİNE NUR GÜNAY, YETKİN TETİK, ALİ DEMİREL, YILMAZ ALTIN

GAZİANTEP: MEHMET ŞİMŞEK, ABDULHAMİT GÜL, AHMET UZER, ŞAMİL TAYYAR, CANAN CANDEMİR ÇELİK, ABDULLAH NEJAT KOÇER, ABDULKADİR YÜKSEL, MEHMET ERDOĞAN, ALİ ŞAHİN, FİKRET MURAT TURAL, MUHAMMED HAKAN TANRIÖVER, SELAMİ YETKİNŞEKERCİ

GİRESUN: NURETTİN CANİKLİ, CEMAL ÖZTÜRK, SABRİ ÖZTÜRK, ADEM TATLI

GÜMÜŞHANE: HACI OSMAN AKGÜL, CİHAN PEKTAŞ

HAKKARİ: AHMET BUDAK, EMRULLAH GÜR, ABDULMECİT TARHAN

HATAY: ADEM YEŞİLDAL, ORHAN KARASAYAR, MEHMET ÖNTÜRK, FEVZİ ŞANVERDİ, HACI BAYRAM TÜRKOĞLU, FİLİZ ÖZÇÖREKÇİ, İBRAHİM NACİ YAPAR, MEHMET HACIOĞLU, CANAN KAHRAMAN, AHMET DEMİRTAŞ

ISPARTA: SÜREYYA SADİ BİLGİÇ, SAİT YÜCE, HAYDAR KEMAL KURT, GÜLSÜM TUNÇBİLEK

MERSİN: LÜTFİ ELVAN, YILMAZ TEZCAN, ALİ CUMHUR TAŞKIN, HACI ÖZKAN, ZEYNEP GÜL YILMAZ, ALPASLAN GÜRGENÇ, HALİT ÇORTUL, TANER BOZ, NAFİZ DENİZ, KORAL PARÇA, ADEM ALİ KESKİN

İSTANBUL 1. BÖLGE ADAYLARI: İSMAİL KAHRAMAN, MUSTAFA ATAŞ, MİHRİMAH BELMA SATIR, EROL KAYA, AHMET BERAT ÇONKAR, BERAT ALBAYRAK, İSMET UÇMA, METİN KÜLÜNK, RAVZA KAVAKCI KAN, AZMİ EKİNCİ, OSMAN BOYRAZ, HASAN TURAN, HASAN SERT, MEHMET ALİ PULCU HURŞİT YILDIRIM, HULUSİ ŞENTÜRK, ORHAN BİRDAL, ŞEBNEM KOCAKELÇİ, HAKKI ŞANLI, ERDAL YILMAZ, AYŞE KARTAL, MUSTAFA DEMİRAL, MUSTAFA ÖZMEN, HACER AKTÜRK, ALİM ERDEMİR, COŞKUN KOÇ, HASAN EKMEN, AYSER SOY, MUHAMMET ALİ KUMRU, MEHMET HÜSREV, RAMAZAN BULUM

İSTANBUL-2.BÖLGE ADAYLARI: HAYATİ YAZICI, VOLKAN BOZKIR, BURHAN KUZU, AYŞE NUR BAHÇEKAPILI, FATMA BETÜL SAYAN KAYA, EKREM ERDEM, AZİZ BABUŞCU, DURMUŞ ALİ SARIKAYA, ŞİRİN ÜNAL, FATMA BENLİ, HÜSEYİN BÜRGE, HAYDAR ALİ YILDIZ, AHMET HAMDİ ÇAMLI, MARKAR ESEYAN, OKTAY SARAL, CEMAL VANLIOĞLU, AYŞEGÜL ESRA ATİK, PERİHAN TOĞAY, EROL ADAYILMAZ, YAVUZ DEĞİRMENCİ, GÜLVER ERDEM, MEHMET AKİF KÖSE, ÖMER FARUK AYDEMİR, BUĞRA BABUR, MAHMUT BAYAT, EMRE ETE

İSTANBUL-3. BÖLGE ADAYLARI: MEHMET MEHDİ EKER, MUSTAFA ŞENTOP, MEHMET DOĞAN KUBAT, SERAP YAŞAR, FEYZULLAH KIYIKLIK, MEHMET MUŞ, NUREDDİN NEBATİ, MEHMET METİNER, HARUN KARACA, TÜLAY KAYNARCA, MUSTAFA YENEROĞLU, ERKAN KANDEMİR, HALİS DALKILIÇ, MÜRTEZA ZENGİN, YILDIZ SEFERİNOĞLU, ABDULLAH BAŞCI, YUNUS ERGÜNE, TÜLİN MAZLUMOĞLU KESTANE, AHMET AYDIN, HATİCE KÜBRA ÖZTÜRK, ABDULLAH SADIKSOY, MÜZEMMİL HEVADPAL, RESUL KURT, YEŞİL AYTULUM TURUT, ZEKİYE ÇAPAN, MURAT ÇELİK, MEMET EMİN ERTEKİN, HASENE ÇAPAR, HAŞİM TAŞKIRAN, YASİN ZÜLBAHAROĞLU, HÜSEYİN KOYUNCU

İZMİR 1. BÖLGE ADAYLARI: BİNALİ YILDIRIM, MAHMUT ATİLLA KAYA, HÜSEYİN KOCABIYIK, NECİP KALKAN, CEMAL BEKLE, AYŞE ENGÜR, FEVZİ BAYRAM, MAKSUT KARAOSMAN, MEHMET İLKBAHAR, GÜRBÜZ AKBULUT, ZERRİN KARA, AHMET EROĞLU, ENES UZUNLAR

İZMİR 2. BÖLGE ADAYLARI: FATMA SENİHA NÜKHET HOTAR, MUSTAFA İBRAHİM TURHAN, HAMZA DAĞ, KEREM ALİ SÜREKLİ, NESRİN ULEMA, TANSU KAYA, BİLAL KIRKPINAR, ALİ SEDAT ŞENBAŞ, MELTEM ERGİN, VEYSEL GÜLDOĞAN, EMİN SEFA KAYACAN, HALE YILDIZ, CEMAL BAHÇIVAN

KARS: AHMET ARSLAN, YUSUF SELAHATTİN BEYRİBEY, SUAT ÖGEL

KASTAMONU: HAKKI KÖYLÜ, METİN ÇELİK, MURAT DEMİR

KAYSERİ: MEHMET ÖZHASEKİ, TANER YILDIZ, MUSTAFA ELİTAŞ, İSMAİL TAMER, HÜLYA NERGİS, İSMAİL EMRAH KARAYEL, SAMİ DEDEOĞLU, AVŞAR ASLAN, KADİR CAN GÖKALP

KIRKLARELİ: SELAHATTİN MİNSOLMAZ, TURHAN ALTINTEL, AYTAÇ AKSOY

KIRŞEHİR: SALİH ÇETİNKAYA, MİKAİL ARSLAN

KOCAELİ: FİKRİ IŞIK, RADİYE SEZER KATIRCIOĞLU, ZEKİ AYGÜN, İLYAS ŞEKER, MEHMET AKİF YILMAZ, SAMİ ÇAKIR, CEMİL YAMAN, AYŞE MÜGE OLŞEN, HALİT ÇOKAN, 10 ERKAN AKSOY, ŞENER İNCE

KONYA: AHMET DAVUTOĞLU, MUSTAFA BALOĞLU, HÜSNÜYE ERDOĞAN, AHMET SORGUN, ZİYA ALTUNYALDIZ, MUHAMMET UĞUR KALELİ, LEYLA ŞAHİN USTA, MEHMET BABAOĞLU, ABDULLAH AĞRALI, HALİL ETYEMEZ, HACI AHMET ÖZDEMİR, ÖMER ÜNAL, MUSTAFA EFE, AHMET ÖZDOĞAN

KÜTAHYA: MUSTAFA ŞÜKRÜ NAZLI, VURAL KAVUNCU, İSHAK GAZEL, AHMET TAN

MALATYA: ÖZNUR ÇALIK, TAHA ÖZHAN, MUSTAFA ŞAHİN, NURETTİN YAŞAR, BÜLENT TÜFENKCİ, UFUK ÖNALAN

MANİSA: SELÇUK ÖZDAĞ, RECAİ BERBER, UĞUR AYDEMİR, MURAT BAYBATUR, İSMAİL BİLEN, GÜZİDE İÇEN KASAP, ERGÜN KARAOĞLU OZAN ERDEM, NEVZAT BÜKÜM

KAHRAMANMARAŞ: MAHİR ÜNAL, VEYSİ KAYNAK, NURSEL REYHANLIOĞLU, CELALETTİN GÜVENÇ, MEHMET UĞUR DİLİPAK, MEHMET İLKER ÇİTİL, İMRAN KILIÇ, OĞUZKAN GÜZEL

MARDİN: ORHAN MİROĞLU, SÜLEYMAN BÖLÜNMEZ, SÜLEYMAN ÇELİK, ABDULLAH ERİN, VEYSİ KAYA, AHMET KAYA

MUĞLA: HASAN ÖZYER, NİHAT ÖZTÜRK, ELVAN GÖÇER, MUHİTTİN KAYABAŞI, MEHMET TİRE, İSMAİL BAYKAL

MUŞ: MEHMET EMİN ŞİMŞEK, ABDULSELAM ER, MEDENİ ÇAĞLAR

NEVŞEHİR: MUSTAFA AÇIKGÖZ, MURAT GÖKTÜRK, EBUBEKİR GİZLİGİDER

NİĞDE: ALPASLAN KAVAKLIOĞLU, ERDOĞAN ÖZEGEN, YAŞAR ATAÇ

ORDU: NUMAN KURTULMUŞ, OKTAY ÇANAK, METİN GÜNDOĞDU, ERGÜN TAŞCI, MEHMET KARA

RİZE: HASAN KARAL, HİKMET AYAR, OSMAN AŞKIN BAK

SAKARYA: AYHAN SEFER ÜSTÜN, ŞABAN DİŞLİ, MUSTAFA İSEN, ALİ İHSAN YAVUZ, RECEP UNCUOĞLU, NURAY SAĞIROĞLU, RECEP HACIEYÜPOĞLU

SAMSUN: AKİF ÇAĞATAY KILIÇ, ÇİĞDEM KARAASLAN, AHMET DEMİRCAN, FUAT KÖKTAŞ, HASAN BASRİ KURT, ORHAN KIRCALI, YILMAZ HOCAOĞLU, HÜSEYİN AVNİ ÇATAL, ADEM TUNCER

SİİRT: YASİN AKTAY, FEYZİ SEVGİLİ, LOKMAN ÖZCAN

SİNOP: NAZIM MAVİŞ, CENGİZ TOKMAK

SİVAS: İSMET YILMAZ, HİLMİ BİLGİN, SELİM DURSUN, MEHMET HABİB SOLUK, HAKAN AKKAŞ

TEKİRDAĞ: MUSTAFA YEL, AYŞE DOĞAN, METİN AKGÜN, ALİ GÜMÜŞ, ÖMER KARADENİZ, ADNAN ARGAN

TOKAT: COŞKUN ÇAKIR, ZEYİD ASLAN, CELİL GÖÇER, YUSUF BEYAZIT, MUSTAFA ARSLAN

TRABZON: SÜLEYMAN SOYLU, MUHAMMET BALTA, AYŞE SULA KÖSEOĞLU, ADNAN GÜNNAR, SALİH CORA, ERGİN AYDIN

TUNCELİ: METİN LEVENT YILDIZ, ALİ ULVİ SEYREK

ŞANLIURFA: FARUK ÇELİK, MEHMET KASIM GÜLPINAR, HALİL ÖZCAN, AHMET EŞREF FAKIBABA, MEHMET ALİ CEVHERİ, MEHMET AKYÜREK, İBRAHİM HALİL YILDIZ, MAHMUT KAÇAR, KEMALETTİN YILMAZTEKİN, ABDURRAHMAN NÜVİT YETKİN, MEHMET FATİH AKSOY, MEHMET ARKAN

UŞAK: MEHMET ALTAY, ALİM TUNÇ, HÜSEYİN KESKİN

VAN: BEŞİR ATALAY, BURHAN KAYATÜRK, VAHDETTİN İNCE, FATİH ÇİFTCİ, KAYHAN TÜRKMENOĞLU, EBUBEKİR KAÇMAZ, FARUK ALPASLAN, FERMAN YILDIRIM

YOZGAT: BEKİR BOZDAĞ, ABDULKADİR AKGÜL, ERTUĞRUL SOYSAL,YUSUF BAŞER

ZONGULDAK: HÜSEYİN ÖZBAKIR, FARUK ÇATUROĞLU, ÖZCAN ULUPINAR, AKIN KAYMAK, AYTEKİN KAZANCI

AKSARAY: İLKNUR İNCEÖZ, CENGİZ AYDOĞDU, MUSTAFA SERDENGEÇTİ

BAYBURT: NACİ AĞBAL, ŞAHAP KAVCIOĞLU

KARAMAN: RECEP KONUK, RECEP ŞEKER

KIRIKKALE: RAMAZAN CAN, ABDULLAH ÖZTÜRK, MEHMET DEMİR

BATMAN: ATAULLAH HAMİDİ, ZİVER ÖZDEMİR, MURAT ÇİÇEK, ADİLE GÜRBÜZ

ŞIRNAK: ARSLAN TATAR, ÖMER DEMİR, CİHAN GÜVEN, SEYHAN AKI

BARTIN: YILMAZ TUNÇ, AHMET BENSİZ

ARDAHAN: ORHAN ATALAY, YUNUS BAYDAR

IĞDIR: NURETTİN ARAS, MUSTAFA BULUŞ

YALOVA: FİKRİ DEMİREL, İLKER KARBUZ

KARABÜK: MEHMET ALİ ŞAHİN, BURHANETTİN UYSAL

KİLİS: REŞİT POLAT, MUSTAFA HİLMİ DÜLGER

OSMANİYE: SUAT ÖNAL, MÜCAHİT DURMUŞOĞLU, MEHMET REMZİ COŞKUN, ABDULLAH BELET

DÜZCE: FARUK ÖZLÜ, FEVAİ ARSLAN, AYŞE KEŞİR


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.