Doğum İznindeki Öğretmene Eğitim-Öğretime Hazırlık Ödeneği Ödenir Mi?

Doğum İznindeki Öğretmene Eğitim-Öğretime Hazırlık Ödeneği Ödenir Mi?, Doğum İznindeki Öğretmene Eğitim-Öğretime Hazırlık Ödeneği ne kadar ödenir?, Doğum İznindeki Öğretmene Eğitim-Öğretime Hazırlık Ödeneği 2015, Doğum İznindeki Öğretmene Eğitim-Öğretime Hazırlık Ödeneği, Doğum izni ve hazırlık ödeneği?, Doğum İznindeki Öğretmen kırtasiye yardımı alır mı

Doğum İznindeki Öğretmene Eğitim-Öğretime Hazırlık Ödeneği Ödenir Mi?



657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun ek 32'nci maddesinde belirtilen ifadede “

 

Eğitim ve Öğretim Hizmetleri Sınıfına dahil öğretmen unvanlı kadrolarda görevli olup, fiilen öğretmenlik yapanlara hazırlık ödeneği verilir.

 

Doğum iznindeki öğretmen; İzinli durumlarda fiilen görevde sayıldığından ödenmesi gerekir.

 

Ayrıca, eğitim öğretime hazırlık ödeneği “mali ve sosyal haklar” kapsamındadır. Mali ve sosyal haklardan  “mazeret izinleri ve yıllık izinler” sırasında da yararlanılır. Doğum izni aynı zamanda “mazeret izinleri” kapsamında olduğu için …doğum iznindeki öğretmene eğitim-öğretime hazırlık ödeneğinin ödenmesi gerekir.

 

Sadece aylıksız izinde olan öğretmenlere ödenme imkanı yoktur.

 

DEVLET MEMURLARI KANUNU Ek Madde 32 –

 

Eğitim ve öğretim Hizmetleri Sınıfına dahil öğretmen unvanlı kadrolarda görevli olup; fiilen öğretmenlik yapanlara (ilköğretim ve okul müdürleri ile yardımcıları, cezaevi okullarında çalışan öğretmenler, yönetici, eğitim uzmanı ve eğitim uzman yardımcıları dahil (…)(2) ) her öğretim yılında bir defaya mahsus olmak üzere ve öğretim yılının başladığı ay içinde Milli Eğitim Bakanı tarafından belirlenecek tarihte Bakanlar Kurulunca belirlenecek miktarda, öğretim yılına hazırlık ödeneği ödenir.

 

2015 yılı için 950 TL ödenmesi gerekir.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.