Engelli Çocuğu Olan Öğretmen, Nakil İsteyebilir Mi?

Kahramanmaraş İdare Mahkemesi, bulunduğu yerde özel eğitim kurumu bulunmayan engelli çocuk için istenen sağlık özrü talebinin karşılanması gerektiğine karar verdi.

Engelli Çocuğu Olan Öğretmen, Nakil İsteyebilir Mi?



Kahramanmaraş'ta özel eğitim kurumu bulunmayan engelli çocuk için istenen sağlık özrü talebinin karşılanması gerektiğine karar verdi.

Kahramanmaraş'ta yaşanan bu olayda bir öğretmen epilepsi olan çocuğundan dolayı nakil istemiştir. MEB bu talebe cevap dahi vermemiş ve talebi karşılamamıştır. Öğretmen bu durum karşısında dava açmıştır. Mahkeme, yönetmeliğin 36. maddesinin 2. fıkrası hükmü gereğince ilde özel eğitim verecek bir eğitim merkezi bulunmadığı için talebin karşılanması gerektiğine karar vermiştir. 



İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.