Eski Okulu Zorunlu Olan Öğretmenin, Bu Okuldaki Görev Süresi Zorunlu Hizmete Sayılır Mı?

Eski okulu zorunlu olan öğretmenin, bu okuldaki görev süresi zorunlu hizmete sayılır mı?

Eski Okulu Zorunlu Olan Öğretmenin, Bu Okuldaki Görev Süresi Zorunlu Hizmete Sayılır Mı?



 Eski okulu zorunlu olan öğretmenin, bu okuldaki görev süresi zorunlu hizmete sayılır mı? Bu soru; 06.05.2010 tarihli ve 27573 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin "Zorunlu çalışma süresinden sayılacak süreler" başlıklı 31. maddesi 3. fıkrasında cevap bulmaktadır. 

"(3) Zorunlu çalışma yükümlülüğü kapsamına alınan eğitim kurumlarında görevli zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerin, kurumun zorunlu çalışma yükümlülüğü kapsamına alındığı tarihten sonra bu kurumlarda geçen hizmet süreleri zorunlu çalışma süresinden sayılır. Bunların eğitim kurumunun zorunlu çalışma yükümlülüğü kapsamı dışında iken bu kurumda geçirmiş olduğu hizmet süreleri zorunlu çalışma yükümlülüğünden sayılmaz."

Bu fıkraya göre; Eski okulu sonradan zorunlu olan öğretmenin bu okuldaki eski görev süreleri zorunlu hizmete sayılmaz.

Ahmet KANDEMİR


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.