Meb Şube Müdürlüğü'nde Hak Savaşı Verenlerin Zaferi

Milli Eğitim Bakanlığı, 29 Aralık ve 10 -28 Şubat Mülakatlarından dolayı MEB Şube Müdürlüğü sınav ve atamasına karşı bir çok dava açıldı. Hukuka aykırı olduğu halde sadece sözlü sınav ile atama yapılması bir çok haksızlıkla birlikte bir çok şube müdürü ve adayını mağdur durumuna getirdi.

Meb Şube Müdürlüğü'nde Hak Savaşı Verenlerin Zaferi MEB Şube Müdürlüğü sınavı için özellikle sözlü ile sadece atama yapılması uygun olmadığı Danıştayın çeşitli mahkemelerinden onaylandı. Fakat yine de Meb hiç bir mahkeme kararlarına karşı manasız bir direnme göstermiştir. Bu yüzden bir kaç kere kanun yaparak sözlü ile atamayı meşru hale getirmeye çalıştılar. Fakat başarılı olamadılar.

Meb Yönetimi bir çok sınavda geri dönüşler yapmıştır. Burada en büyük hata sözlü sınavının sadece atama olarak kabul etmesi sebebidir. personel Bu hatasından geri adım atmayan Milli Eğitim Bakanlığı kafalarda soru işareti bırakmıştır. Meb şube müdürü olarak atanan bir çok kişide atamaların iptal edilip yazılı-sözlü ortalaması ile atamayı savunmuştur. Ortalaması düşük olan ama atanmış bazı şube müdürleri de atamaların iptalini istememektedir. Sözlü atama ile zaten atamanın olması imkansızdı fakat bu gerçekleştirildi.

Aritmetik ortalama Başbakanlık Çerçeve Yönetmeliğinde temel olduğu halde Meb Görevde Yükselme Yönetmeliğini yayımlamamaya çalışmıştır. Devamlı zaman kazanmaya çalışan Meb büyük bir hata yaptı. Şu anda Milli Eğitim Bakanı Nabi bey Bütçe görüşmelerinde yeni bir yönetmelik hazırlayıp bunu DPB'ye gönderdiklerini ve yazılı sözlü ortalamasıyla atama yapacaklarını bu görüşmelerde ilan etmiştir. En son yapılan görüşmelerde ve açıklamalarda artık aritmetik ortalama ile yeniden bir atama yapacağını açıkça beyan etmiştir. Sayın bakanımız Habettürk'te Veyis Ateş Bey'in sorularını yanıtladı ve bakanlığın resmi sitesine ayrıca yayınladığı ve herkesin rahat olması gerektiğini 1709 Şube müdürü atamasının aritmetik ortalama ile yenileneceğini yani yazılı+sözlü/2 hesaplamasıyla başarı puanı 70.00 ve üzeri olanlar yenimden tercih ve yeninden atama ile değerlendireceğini belirtti.

 
Bakanlık ve özellikle İnsan kaynakları bütün davaları kazandıkları gibi doğru olmayan bilgilerle algı yönetimi yapmaya çalışmıştır...Artık görülüyor ki Meb üst bürokrat yönetimi de çark etmiştir. Şu an hukuk kazanmıştır.

 
Bütün atamaların iptali ve aritmetik ortalama ile atanmanın gerçekleşmesi yakındır. Yüksek yazılısı olup sözlüsü biraz daha aşağı olan bir çok kişi atandığı halde aritmetik ortalamada oldukça iyi yerlere atanacağı açıkça belli olmaktadır. Atanan ve atanmayan herkesi bu sözlü atamalar mağdur etmektedir.

 
Bu adaletsizlikten bizi kurtarın sesimizi duyan değerli Bakanımız Nabi AVCI Beyefendiye teşekkürlerimizi sunuyoruz. Acil olarak bu atamaların yapılması gerektiğine inanıyoruz. Bakanlık artık yanımızdadır. Haklılığımız Bakanımızın ve Hükümetimizin hukuk kararlarını uygulaması ile sonuçlanacaktır. Hak ve hukuk önceliğimiz diyen Özellikle Başbakanımız A.Davutoğlu'na minnet borçluyuz.

Şube müdürü adaylarının  bütün münhallerin atama takviminde ilan edilmesini istemektedir. Sayın bakanımızın gereğini yapacağından şüphe duyulmamaktadır. Edinilen bilgilere göre sayın bakanımız süreci bizzat kendisinin yöneteceği bilgisi gelmiştir. Sayın bakan bey olaya  bizzat el koyduğu için şükranlarımızı sunuyoruz..

Nabi Bey en son Habertürk'te canlı yayın konuğu oldu  ve hukukun gereğinin yerine getireceğini beyan etti atamalar aritmetik ortalama ile yenilenecek. Sayın Bakanımıza sonsuz teşekkürler iyi varsın NABİ BEY.

 
MÜLAKAT MAĞDURLARI PLATFORMU


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.