ÖĞRETMENLERİN MESLEKİ ÇALIŞMALARI ERTELENDİ Mİ?

ÖĞRETMENLERİN MESLEKİ ÇALIŞMALARI ERTELENDİ Mİ..

ÖĞRETMENLERİN MESLEKİ ÇALIŞMALARI ERTELENDİ Mİ?



Okulların açılışının 28 eylül tarihine ertelenmesi mesleki çalışmaları ertelenmesini neden olabilir mi?Yönetmeliğe göre bu mümkün gözükmemektedir.Çünkü yönetmeliğe göre öğretmenler her durumda okullar açılmadan mesleki çalışma yapmak zorundadır.Mesleki çalışma bir hafta ertelense bile 1 eylül yerine 7 eylülde başlasa yine öğretmenlerin tatilleri bölüneceği için bakanlık bununla ilgili bir düzenleme yapmayacaktır.Öğretmenlerimiz mesleki çalışmalarını yaptıktan sonra iki haftalık bir tatile yeniden gireceklerdir.Bu tatil süresince ek ders ücretlerinde alacaklardır.
Ortaöğretim kurumları yönetmeliğinin 87 maddesine göre öğretmenler  ders kesiminde yapacakları mesleki çalışmaların birinci haftasını kendi okullarında ,ikinci haftasında ise farklı il/ilçelerde de yapabilecekler.

 Eylül ayının ilk iş gününden derslerin başlangıcına kadar geçen süre içerisinde yapılan mesleki çalışmalarda okul müdürlüklerince hazırlanan program dâhilinde kendi okullarındaki mesleki çalışmaya yapacaklardır.

 

Öğretmenlerin mesleki çalışmaları

MADDE 87-(1)(Değişik:RG-1/7/2015-29403) Ortaöğretim kurumlarında görevli yönetici ve öğretmenler, derslerin kesimi tarihinden temmuz ayının ilk iş gününe, eylül ayının ilk iş gününden derslerin başlangıç tarihine kadar geçen sürelerde mesleki çalışma yaparlar. Mesleki çalışma programı, okul müdürlüğünce yönetici ve öğretmenlere bir hafta önceden duyurulur.

(3)(Değişik:RG-1/7/2015-29403) Yönetici ve öğretmenler;

a) Ders kesiminden sonra yapılan mesleki çalışmanın ilk haftasında, okul müdürlüğünce hazırlanan program çerçevesinde kendi okullarında mesleki çalışma yaparlar.

b) Ders kesiminden sonra yapılan mesleki çalışmanın ikinci haftası ve sonraki günlerinde il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince hazırlanan programa göre belli merkez/merkezlerde alanları ile ilgili mesleki eğitime tabi tutulurlar. İstemeleri hâlinde bu eğitimi farklı il/ilçelerde de alabilirler. Farklı il/ilçelerdeki çalışmalara katılacak öğretmenler, katılacakları il/ilçeyi önceden okullarına dilekçe ile bildirmek ve katıldığı mesleki çalışmayı belgelendirmek zorundadırlar.

c) Eylül ayının ilk iş gününden derslerin başlangıcına kadar geçen süre içerisinde yapılan mesleki çalışmalarda okul müdürlüklerince hazırlanan program dâhilinde kendi okullarındaki mesleki çalışmaya katılırlar.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.