Şube Müdürlerine Sağlık Özrü Var Mı?

Anadolu Eğitim sen İl millî eğitim müdür yardımcısı, ilçe millî eğitim müdürü ile il ve ilçe millî eğitim şube müdürlerine sağlık özrü verilip verilmeyeceğini sordu

Şube Müdürlerine Sağlık Özrü Var Mı?



 Anadolu Eğitim sen İl millî eğitim müdür yardımcısı, ilçe millî eğitim müdürü ile il ve ilçe millî eğitim şube müdürlerine sağlık özrü verilip verilmeyeceğini sordu
 
Sayı: 780-14/2642                                                                                          Tarih: 23.07.2014
Konu: Şube Müdürleri
İlgi: a) 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu
b) Milli Eğitim Bakanlığı personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmelik
 c) 4982 Sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu
 
T.C
MEB
İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü’ne
İlgi (b) kapsamında Yönetici olarak tanımlanan Milli Eğitim Bakanlığı personelinin sağlık durumu gerekçesiyle yer değiştirmelerini belirleyen 30. maddenin 2.fıkrası, ilgi (a)’nın 105. Maddesinde belirtilen hükmün kapsamını daraltmaktadır. Bu durumun özellikle anne ve babası bakıma ve yerinde sağlık hizmetine ihtiyaç duyan yöneticilerin yer değiştirmelerinde mağduriyete yol açacağı, bu mağduriyeti yaşayan yöneticilerin ilgi (a) gereği hukuki yola başvurabileceği ve MEB aleyhine sonuç çıkabileceği muhtemeldir.
Buna göre aşağıdaki soruların cevaplandırılmasını ilgi (c) kapsamında talep ederiz.
1)      Anne ya da babasına bakmakla yükümlü olan ve İl millî eğitim müdür yardımcısı, ilçe millî eğitim müdürü ile il ve ilçe millî eğitim şube müdürü kadrolarında asaleten görev yapan herhangi bir personel mağdur olduğu ve mağduriyetinin giderilmesi yönünde yazılı talepte bulunmuş mudur?
2)      Bu mağduriyeti yaşadığı için yazılı talepte bulunan ve/veya bulunacak olan yöneticiler için tedbir alınmış mıdır?
3)      İlgi (b) nin ilgili maddesine değişiklik yapılması yönünde bir çalışma var mıdır?
 
 
ANADOLU EĞİTİM SEN 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.