TATİL EDİLEN GÜNLERDE EK DERS ÜCRETİ ÖDENECEK Mİ?

14 eylül 2015 pazartesi günü açılacak olan okullar kurban bayramı nedeniyle açılışı başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıklamasıyla 28 eylül tarihine ertelendi.Peki öğretmenlerin genel idari izinli sayıldığı bu günlerde ek ders ücretlerini alacak mı? İşte cevabı.

TATİL EDİLEN GÜNLERDE EK DERS ÜCRETİ ÖDENECEK Mİ?



14 Ağutos 2013 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan "Kamu Görevlilerinin Geneline ve Hizmet Kollarına Yönelik Mali ve Sosyal Haklara İlişkin 2014 ve 2015 Yıllarını Kapsayan 2. Dönem Eğitim Öğretime ve Bilim Hizmetlerine Toplu Sözleşmenin ders görevinin yapılmış sayılacağı haller başlıklı 2.maddesine göre

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında ders yılı içerisindeki iş günlerinde genel idari izinli olmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler ile öğrencilerin çeşitli nedenlerle sınıf veya okul bütünlüğünde izinli sayılmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim, hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar. Şeklinde düzenlenmiştir.

Öğretmenlerimiz 14.15.16.17.18,21,22, Eylül tarihlerinde genel idari izinli sayılacaklarından bu günlerindeki ücretlerini tamaını 23 Eylül 2015 (arefe) günü ise saat 13:00 (resmi tatiller saat 13:00 başlar) kadar olan üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim, hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılacağından ek ders ücretleri kendilerine ödenecektir.

Öğretmenlerimi Arefe günü 13:00’dan başlayacak bayramdaki ücretleri ise ödenmeyecektir.


Aktif Eğitimciler Sendikası Eskişehir


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.