Yöneticilikle İlgili Korkunç İddia!

Aktif Eğitim Sen Genel Başkanı Osman Bahçe yönetici görevlendirme değerlendirme sonuçları üzerine çok sert bir açıklama yaptı

Yöneticilikle İlgili Korkunç İddia! Aktif Eğitim Sen Genel Başkanı Osman Bahçe yönetici görevlendirme değerlendirme sonuçları üzerine çok sert bir açıklama yaptı:

 

Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Söylemlerinde zulme karşı olduğunu iddia eden anlayış, eylemleriyle MEB'de bürokratik katliam yaptı.

Eğitim sistemini katleden 4 yıllık görev süreleri dolan ve 13 Haziran 2014 tarihi itibariyle görevlerinden alındı.

16 bin okul müdürünün yeniden görevlendirilebilmeleri için yapılan şaibeli puanlama süresi 15 Ağustos 2014 Cuma günü tamamlandı.

Kendilerine 75 ve üzeri puan verilenler, isterlerse 18-29 Ağustos tarihlerinde kendi okullarında 4 yıllığına yeniden görev alabilecek.

MEB'in demokrasi iddiası da gerçeğe aykırı çıktı. Puanlamada öğretmen ve diğer paydaşlara sadece %40 etki hakkı ile etkisizleştirildi.

Okulun paydaşları etkisizleştirilirken siyaseten atanan ilçe MEM yetkililerine %60 puan ile sonucu belirleme hakkı verildi.

Tamamına yakını hükümete yakın sendikanın belirlediği iddia edilen kişilerden oluşan ve yeni atanan İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile bir kısmı sınavda şaibe olduğu için mahkemece atamaları iptal edilen, bir kısmı da geçici olarak görevlendirilen şube müdürlerinin, önceden birlikte çalışmadıkları, yeterince tanımadıkları müdürlere 100 üzerinden 60 puanı nasıl takdir ettikleri merak konusudur.

Bu konuda hükümete yakın sendikanın korsan listeleri üzerinden sadece siyasi/sendikal endişelerle puanlamaların yapıldığı açıktır.

Adı geçen sendikanın bir şube başkanı "ilçe müdürlerinin yanına oturduk ve istediğimizi puanı yazdırdık" diyerek olayı özetlemiştir.

Ehliyet, liyakat vb. objektif ölçüleri terk ederek siyasi/sendikal yandaşları başarılı, diğerlerini başarısız sayan uygulamayı kınıyoruz.

Başarılı olmasına rağmen zulme/haksızlığa boyun eğmediği için müdürlük hakkı elinden alınanları dik duruşları nedeniyle kutluyorum.

Aktif Eğitim-Sen hukuk servisimiz ve tüm imkanlarımızla haksızlığa uğrayan tüm meslektaşlarımızın yanındayız. Bu bağlamda;

Düşük puan verilerek tasfiye edilen okul müdürleri hak etmedikleri bu durum karşısında aşağıdaki işlemleri yapabilirler:

Değerlendirme sürecinde 75’in altında puan verilen okul müdürleri, puanların açıklanmasından itibaren 60 gün içinde dava açabilirler

Davalar için AKTİF EĞİTİM-SEN hukuk bürosu üyelerimize her türlü desteği sağlayacaktır.

Davadan önce idareye itiraz başvurusunda bulunarak, idareden değerlendirme formunun (Ek-1) bir örneğinin alınması faydalı olacaktır. 

“Bu belgenin bilgi edinme yasası gereğince tarafıma verilmesini talep ediyorum” şeklinde istenmesi en hızlı yoldur.

Buna rağmen belge elde edilemezse dahi dava açıldığında mahkemeye verilmesi halinde aynı sonuç gecikmeli de olsa alınabilecektir.

Dava açmak isteyen üyelerimizin başarısız sayıldıklarını gösteren ilan çıktısı ile (mümkünse) değerlendirme formu (Ek-1) dökümünü ve Haksızlığa uğradıklarını ispat edecek bilgi ve belgeleri hukuk büromuza göndermeleri tavsiye edilir.

Ayrıca 13 Haziran 2014 tarihi itibariyle görevden alınan okul yöneticilerimiz, görevden alınmalarının iptaline dava açmak istiyorlarsa Sitemizdeki örnek dilekçeyi kullanılarak (veya avukatımız aracılığıyla) 1 Eylül 2014 tarihine kadar başvuru yapmaları tavsiye edilir.

Sıfırlamayı marifet sayıp,tecrübeli bürokratları havuza göndererek üstyönetimi sıfırlayan MEB,okulları da sıfırlayabilmek azimle çalışyor.

Sitemimiz hak ederek 75 ve üzeri puan alan müdürlerimize değil, hak edenlere hakları olan puanı vermeyerek zulmeden anlayışadır.

Yıllardır milletimize okul müdürü olarak hizmet edip yeniden atama hakkı elde edenlerle, başarılı oldukları için elenenleri kutluyorum.

Feryadımız birileri müdür olsun yada müdür kalsın diye değildir. Feryadımız sadece hak edenler kazansın diyedir. Siz de dahil...

Çünkü hak eden kazanırsa, devlet kazanır, millet kazanır ve dahi insanlık kazanır.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.