Zorunlusu Olanlar İl İçi Zorunluya Yer Değiştirebilir Mi?

Zorunlusu olanlar il içi zorunluya yer değiştirebilir mi?

Zorunlusu Olanlar İl İçi Zorunluya Yer Değiştirebilir Mi?



 Zorunlusu olanlar il içi zorunluya yer değiştirebilir mi? "2014 Yılı Öğretmenlerin İller Arası İsteğe Ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirmelerine İlişkin Duyuru"sunun 1. maddesi (b) bendindeki; "b) Birinci, ikinci ve üçüncü hizmet alanlarında görev yapan zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerden sağlık ve eş durumu özrü nedeniyle zorunlu çalışma yükümlülüğü ertelenmiş olanlar ile başvuruların son günü itibarıyla adaylıkları kaldırılmış olanlar, istemeleri halinde zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarına yer değiştirme başvurusunda bulunabilir. Bu kapsamdaki öğretmenlerde bulundukları ilde 3 yıllık çalışma süresi aranmaz; bunlardan tercihlerinden herhangi birine atanamayanlar bulundukları yerde görevlerine devam edeceklerdir." açıklamaları ile il içinde ya da il dışında zorunlu hizmete gitmek isteyen öğretmenlerden bulundukları ilde 3 yıllık çalışma süresi şartını kaldırmıştır. 

Dolayısıyla zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunan öğretmenler bulundukları ilde 3 yıllık çalışma süresi aranmadan adaylıkları kaldırılmış olmaları şartıyla hem il içinde hem de il dışında zorunlu hizmet alanı olan okula yer değiştirme talebinde bulunabilecektir.

Ahmet KANDEMİR


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.