Bugun...


Atamalarda Kontenjanı Sıfır Olan Okullar
Milli Eğitim Bakanlığı, 12-26 Mayıs tarihleri arasında başvuruları alınacak olan 30 bin öğretmen atamasında tercih edilebilecek eğitim kurumlarının listesini yayımladı.

+ -
Haziran 2011 Öğretmen Ataması Tercih Edilebilecek Eğitim Kurumları Listesi İçin Tıklayınız.
---------------------------------

Milli Eğitim Bakanlığı, 12-26 Mayıs tarihleri arasında başvuruları alınacak olan 30 bin öğretmen atamasında tercih edilebilecek eğitim kurumlarının listesini yayımladı.

MEB'in yayımladığı atama kılavuzunda ilk atama kontenjanı 26.845'tir. Aynı şekilde, tercih edilebilecek kurumlar listesinde ilk atamalara ayrılan toplam kontenjan sayısı da 26.845'tir.

Ancak açıklanan listedeki bazı okulların kontenjanı sıfır (0) olarak gösterilmiştir. Kontenjanın sıfır olması, bu okullara öğretmen ataması yapılmayacağı anlamına gelmektedir.

Dikkat edilmesi gereken nokta: Sıfır (0) kontenjan gösterilen kurumlar sadece ilk atamalar için ayrılan listede bulunmaktadır. İlk atamaların tercih listesine kurumlar arası ve açıktan atama tercihleri de yansıtılmıştır. Bu okulların kontenjanları açıktan atama ve kurumlar arası atama listelerinde belirtilmiştir.

ÖRNEK: İlk Atama listesinde Adana-Ceyhan 100.yıl Sarısakal İlköğretim Okulu için İlköğretim Matematik öğretmeni ataması gözükmekte, ancak kontenjanı sıfır (0) olarak belirtilmektedir. Bu okul açıktan atama ve kurumlar arası yeniden atama listesinde de görülmekte ve bu okula ilköğretim matematik öğretmenliği için bir (1) kontenjan belirtilmektedir.

Personelmeb.net olarak, MEB'in böyle bir listeyle kafa karıştırmasına anlam veremiyoruz.

personelmeb.net@gmail.com

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
 YUKARI