Bugun...Meb'de Kritik Atama
MEB'de Teftiş Kurulu Başkanı Hüseyin ACIR'ın görevden alındığını dün yazmıştık. Bu makama müfettiş kökenli grup başkanı Atıf ÂLÂ getirildi.

+ -
MEB'de Teftiş Kurulu Başkanı Hüseyin ACIR'ın görevden alındığını dün yazmıştık. Bu makama müfettiş kökenli grup başkanı Atıf ÂLÂ getirildi. 

Paralel yapının Başbakan ve hükümeti devirmeye yönelik operasyonlarına yönelik yapılmış bir hamle olarak görülebilecek bu kritik atamada Bakan Nabi AVCI Bey'in denetim birimini İçişleri Bakanı Efkan ALA'nın kardeşi olan Atıf ALA'ya teslim etmesi , hükümetin işi ne kadar sıkı tuttuğunun göstergesi .

Atıf ALA -MEB'de temel Öğüretimgenel Müdürlüğü Bünyesinde Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Grup Başkanı olarka görev yapmaktaydı.

TEFTİŞ KURULU BAŞKANLIĞI GÖREVİNDEN AYRILAN HÜSEYİN ACIR BEY'İN VEDA MESAJI

Değerli Meslektaşlarım,

23 Kasım 20011 tarihinde başladığım Rehberlik ve Denetim Başkanlığı görevinden bu gün ayrılıyorum.
Bu süreçte, ülkemiz eğitimine gönül veren sizlerle fevkalade güzel çalışmalarımız oldu. Bütün bu çalışmalarımızın Bakanımız Prof. Dr. Nabi AVCI önderliğinde geliştirilerek devam ettirileceği kanaatimi burada ifade ediyorum.
Başkan olarak hizmet verdiğim dönemde; Bakanlarımız Prof. Dr. Ömer DİNÇER, Prof. Dr. Nabi AVCI, Bakan Yardımcımız Orhan ERDEM; Müsteşarlarımız Dr. M. Emin ZARARSIZ, Do ç. Dr.Yusuf TEKİN, Bakanlığımız Birim Amirleri, Mesai Arkadaşlarım Milli Eğitim Denetçileri ve Büro Personeli ile il-ilçe yöneticisi, okul-kurum yöneticisi, ö ğretmen ve diğer personelin ciddi desteğini gördüm. Hepsine teşekkür ediyor ve şükranlarımı sunuyorum.

Ben hepsine hakkımı helal ediyorum ve haklarını helal etmelerini diliyorum.  
Yeni göreve başlayan arkadaşıma başarılar dilerim.
Bu vesileyle,   selam ve saygılarımı sunarım.   10.01.2013
 
Hüseyin ACIR
Milli Eğitim Bakanlığı
Rehberlik ve Denetim Başkanı

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
 YUKARI