Bugun...Öğretmen Atamaları Şubatta
Atanamayan öğretmenlere güzel haberler yolda...Şubat'da hatrı saılır bir atama gerçekleşecek.

+ -
 Milli Eğitim Bakanlığının Ağustosta 11 bin gibi komik sayıda öğretmen ataması  yapmasının akabinde öğretmen adayları isyan etti. Seçimlerden önce yapılan 40 bin öğretmen ataması 2011 kpss sınavına giren öğretmen adayları için adeta felaket oldu. Öyle ki, çok değil; daha 3-4 yıl öncesine kadar çok düşük puanlarla atanılabilen birçok ilköğretim öğretmenliğinin puanları bile 90 ve üzerinde kapattı.
Atama bekleyen öğretmenler Kasım'da atama yapılması için çok çabaladılar. Sosyal medyada,yazılı ve görsel basında seslerini duyurdular. Önemli kişilerden destek aldılar.Ankara'da eylem bile yaptılar. Ama Kasım'da öğretmen atamaları gerçekleşmedi.
İlgili yönetmelik öğretmen atmalarının nasıl ve ne zman yapılacağını belirtmekte.
“MADDE 19 – (1) Öğretmenlik kadrolarına atamalar her yıl ağustos ayında yapılır. Bakanlıkça gerekli görüldüğü hallerde kadro imkanları ve ihtiyaç çerçevesinde ağustos ayı dışında da atama yapılabilir.”
Atama bekleyen öğretmenlerin bu çabaları boşa gitmedi. Şubatta atama yapılacak
Milli eğitim Bakanlığı kulislerinden aldığımız habere göre Bakan Ömer Dinçer Maliye Bakanlığı ile görüşmeler içerisinde. Yukarıda yönetmelik maddesinde açıkca belirtildiği üzere kadro imkanları ve ihtiyaç çerçevesinde Ağustos ayı dışında da atama yapılabilir. Bu atama Şubat ayı içerisende olacak ve ek atama şeklinde olacak. Yani Ağustos ayının kadrolarını etkilemeyecek. Şubat ayında yapılacak öğretmen atamalarının doğu illeri ağırlıklı olmak üzere yapılacağı gelen bilgiler arasında. Ataması yapılacak öğretmenler ikinci dönem sınıflarında olacak. Atama yapılırken Bakan'ın daha önce açıkladığı eksik branşlara öncelik verilecek. Şubat 2012 öğretmen ataması hakkında sayısal bilgiler sır gibi tutuluyor.
Gelişmelerden siz değerli okuyucularımızı haberdar edeceğiz.
YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
 YUKARI