31 NUMARALI REKLAM ALANI
SINIF ÖĞRETMENLİĞİNE ATAMA YAPILMAYABİLİR

En Güncel KPSS Haberleri için TIKLAYINIZ
PERSONELMEB.NET/ÖZEL HABER
İlk atama kontenjanlarının belli olmasına az bir zaman kala sınıf öğretmeni mezunlarının sitemize kontenjan taleplerini içeren mesajları çoğaldı. Sınıf öğretmeni mezunları işin ciddiyetini yeni yeni anlamaya başladı.

Şunu ifade etmek lazım ki sınıf öğretmeni mezunları akıllarına kötü şeyler getirmek istemiyorlar ve umutlu olmaya çalışıyorlar. Gelen maillerden 7 bin atama talep ettikleri anlaşılıyor.

İller arası atamalarda sadece 7 ilin tayine açılabilmesi ve ülke genelinde 30 bin- 50 bin arası sınıf öğretmeninin norm fazlası durumuna düşmesi ve son olarak Temel Eğitim Genel Müdürünün ‘Az sayıda sınıf öğretmeni alabileceğiz.’ Açıklamasıyla insanları ‘alıştırma’ çabası ne yazık ki sınıf öğretmeni adayı mezunlar için kötü gelişmeler.

Özetle gerçekler şunu gösteriyor: Aslında şu an için ilk atama sınıf öğretmenine ihtiyaç yok. Sınıf öğretmenliği bölümü mezunları çok yüksek puanlarla kazandıkları bölümlerini başarıyla tamamlayıp KPSS’yi de kazandılar ve atama bekliyorlar. Bakanlık ‘Hiç alım olmadı’ denmesin diye göstermelik 200-300 alım yapıp sınıf öğretmeni mezunlarının umutlarını gelecek yıllara erteleyebilir.

Ayrıca iller arası atamaya açılmayan illere sınıf öğretmeni alımı yapılırsa başkaca hukuki sorunlar ortaya çıkabilir.

Adil Türk
personelmeb.net
En Güncel Sağlık Haberleri için TIKLAYINIZ


www.personelmeb.net

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Atama bekleyen öğretmenlere büyük şok!
Atama bekleyen yaklaşık 300 bin öğretmen adayına soğuk duş… Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları...

Haberi Oku