MEB BÜROKRATINDAN ÖĞRETMENE BIÇAKLI SALDIRI HABERİ

Bugün habervaktim gazetesinde MEB'de Neler Oluyor manşetiyle çıkan haberde MEB İK Genel Müdürü Hamza Aydoğdunun Din Kültürü Öğretmeni İbrahim Demirkan'a bıçaklı saldırı haberi gündeme getirildi. Saldırı MEB Bürokrasisi kimlere emanet sorusunu akla getirdi.

MEB BÜROKRATINDAN ÖĞRETMENE BIÇAKLI SALDIRI HABERİ KONU BAKAN YILMAZ'DA
İbrahim Demirkan tarafından kaleme alınıp Bakan İsmet Yılmaz'a gönderilen mektuptaki ifadelere göre Demirkan'ın, yazarlık yaptığı bir internet sitesinde Aydoğdu ile ilgili çıkan olumsuz haberlerden dolayı kendisinin 17 Mayıs'ta Aydoğdu'nun makamına çağrıldığını ve içinde adı geçen olumsuz haberlerin kaldırılmasını istediğini aksi takdirde kendisine iftira atılacağının  söylendiği belirtiliyor.

ŞUÇ DUYURUSUNDA DA BULUNDU
Öğretmen Demirkan ile MEB İK Müdürü Hamza Aydoğdu arasında yaşandığı iddia edilen olay hakkında Demirkan tarafından özetle şunlar kaleme alındı: "Daha sonra 'Buyur elinde ne varsa yayınlat' dedim.  Birden, bıçakla bana saldırdı. Ben elini tuttum ve kendimi korudum. Bana karşı fiili saldırısı devam etti ancak ben karşılık vermeyip kendimi korumaya çalıştım. Bana yönelik saldırısı devam ederken yanında çalışan 3 personeli içeri girdi ve bizi ayırdı. Bana küfretmeye devam etti. sözlü ve fiili saldırıya uğradığım bu olay hakkında suç duyurusunda bulundum."

OSMAN AKDOĞAN/ HABERVAKTİM-

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Müdürü Hamza Aydoğdu tarafından Aydoğdu'nun MEB'deki makamında 17 Mayıs tarihinde ilk önce sözlü tacize ardından da bıçaklı saldırıya uğradığını iddia eden Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni İbrahim Demirkan, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'a yaşadıklarını konu olan bir bilgilendirme mektubu yazdı. Bakan Yılmaz'a gönderdiği mektuba Habervaktim ulaştı.

KONU BAKAN YILMAZ'A İNTİKAL ETTİ
Şiddete maruz kaldığını savunan Demirkan, Bakan İsmet Yılmaz'a yazdığı bir sayfalık mektup ile MEB İnsan Kaynakları Müdürü Hamza Aydoğdu ile arasında yaşandığını iddia ettiği "saldırı" olayının ayrıntılarını aktardı. Demirkan, 17.05.2016 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü makamından birkaç kez aranarak ısrarla genel müdürlüğe gelmesinin istendiğini, kendisinin makama gitmesinin ardından Aydoğdu'nun makamında bulunan bir başka odaya götürüldüğünü daha sonra Aydoğdu'nun elinde bıçakla yanına geldiğini ve ilk önce kendisine sert ifadeler kullandığını mektupta yazdı. Demirkan, kendisinin bir internet sitesinde de yazarlık yaptığını ve MEB İnsan Kaynakları Müdürü Aydoğdu'yla ilgili yazdığı olumsuz yazılardan ve çıkan haberlerden dolayı Aydoğdu'nun bu durumdan rahatsız olduğunu, medyada çıkan yazıların ve haberlerin kaldırmasını istediğini aksi taktirde kendisine bir iftira atılacağını yine mektubunda belirtti.

MÜDÜRDEN ŞİKAYETÇİ OLDU
Demirkan yaşadığını iddia ettiği olaylara mektubunda şöyle devam etti: "Ben de attığı iftiraya karşılık 'Buyur elinde ne varsa yayınlat' dedim.  Birden, 'Senin ananı sinkaflı'  diyerek bıçakla bana saldırdı. Ben elini tuttum ve kendimi korudum. Bana karşı fiili saldırısı devam etti ancak ben karşılık vermeyip kendimi korumaya çalıştım. Bana yönelik saldırısı devam ederken yanında çalışan 3 personeli içeri girdi ve bizi ayırdı. Bana küfretmeye devam etti. İçeri giren personelden birisi Zafer Turgut'tu. Ben de 'Bunun hesabını mahkeme önünde vereceksin' diyerek oradan ayrıldım. Olaydan sonra Daire Başkanı Feyzullah Çiftçi ve Daire Başkanı Halil Doğanay sorunu büyütmememi ve Hamza Aydoğdu’yla görüştürmek istediklerini; Daire Başkanı Bekir Erdoğan ise 'Senden özür dilerse kabul eder misin?' demek üzere beni telefonla aradılar. 'Hayır, kabul etmiyorum' cevabını verdim. Kendisiyle ilgili bir haberde; varsa yalan, yanlış, hakaret ve iftira niteliğindeki bilgiler için hukuki yolları kullanmak yerine hiçbir ticari ve hukuki bağım olmadığı halde sırf söz konusu web sitesi ile iyi ilişkiler içinde olmam dolayısıyla muhatap alınarak sözlü ve fiili saldırıya uğradığım bu olay hakkında suç duyurusunda bulundum." Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın MEB'i karıştıran iddialara nasıl bir tepki vereceği ve olayda adı geçenler hakkında soruşturma açılıp açılmadığı ise merak ediliyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
klavuz - 6 ay önce
her ne olursa olsun münakaşaya anne dahil edilmez.şayet anneye sinkaflı küfür var ise eğer.her kim olursa olsun cezalandırılmalı bence.
Avatar
Hamza Pehlivan - 6 ay önce
hamza bey bir militan gibi davranıyor. çok kişileri gerekçesiz olarak görevden alarak yerlerine ehliyetsiz kişileri görevlendirmekle suç işliyor. örneğin mahkemeyle görevlerine dönen ilçe müdürleri ve il müdür yardımcıları görevlerinden derhâl alınarak mahkeme kararlarının işlerliği engellenmektedir. suç duyurusunda bulunarak tazminat davası açılmalıdır. hamza bey derhal yargılanmalı.
Avatar
Eğitimci - 6 ay önce
hiç şaşırmadım bu haber karşısında niye ki acaba? ben öğretmeni tanımam ama sayın genel müdürü tanıyorum! yoruma mahal yok her şey ayan beyan ortaya çıkacak nasılsa!
Avatar
R14 - 6 ay önce
Oturup seyir zamanı kardaşlar... eski bakanın kurduğu duzensizlikteki kanunsuz adamları seyir zamanı.... umarım yeni bakanımız meşhur kültür bakanı gibi uyumaz...(bu arada nevruz ateşinden atlarken sayın bakanın uyuması tutmuştu da korumalar kurtarmıştı.)