MEB'DEN İHRAÇLARDA ÇİFTE STANDART!

MEB'in FETÖ uygulamaları tartışmalara yol açıyor!

MEB'DEN İHRAÇLARDA ÇİFTE STANDART!İşte konuyla ilgili olarak bir okurumuzdan gelen mail:

"İhraçlardaki çifte standart insanları çıldırtma ve isyan noktasına getirdi. Yasal bir sendikadan ve yasal bankadan dolayı insanlar mesleklerinden atılırken FETÖ'nün yayınevlerinde milyonlarca kitap bastıran ve böylece teröre mali destek sağlayan MEB bürokratları koltuklarında sımsıkı duruyorlar ve bu da gittikçe artan homurtulara yol açıyor.

FETÖ terör örgütü mü kardeşim, terör örgütü amenna. Ben yasal sendikadan -15 Temmuz öncesi istifa ettiğim halde-  dolayı işsiz kaldım mı, kaldım. 

Hadi, terörle en etkin şekilde mücadele edelim. Şu anda okullarda çocuklar deve cüce oynuyorlar. Sesi güzel bebeler şarkı söylüyor. Dersler kitapsızlıktan dolayı henüz başlayamadı. Bunun sebebi ne peki? MEB yetkililerinin terör örgütüne para aktararak kitap bastırması ve darbe sonrası da bu kitapları dağıtmaktan vaz geçmesi.

Bakın, FETÖ terör örgütünün yayınevlerine dolayısıyla teröre finansal destek sağlayan Bakan'nından en alta kadar tüm MEB bürokratları derhal görevden uzaklaştırılmalı ve herkese yapılan uygulamaya maruz kalmalıdırlar. Madem öyle işte böyle! Kamunun vicdanı ancak böyle teskin edilebilir!

Bu FETÖ işi şuna benzedi:

Yaşlı nineyle dede kış günü cama vuran güneşin sıcağında otururken nine:
- Heriif, iki eskilerden konuş da laflıyak, demiş.
dede:
-Dul mul geldiğinden mi? deyince nine:
-Yok herif o kadar eskiye gitme, demiş.

Son söz: Bu işin şakası yok, ağzımıza tükürdünüz! Ya herro ya merro, bize ne oluyorsa herkese olsun!

Ben yasal sendikaya üye olayım, aidatımı devlet ödesin, resmi yazımı binlerce okula göndersin. Sonra, ee 'Sen terörist vatan hainisin!' Yok ya? Başka derdiniz var mı?

Terörse madem dibinin içinin özüne kadar inilsin. 

Hodri meydan!

Görevden alınan suçsuz ve vatansever öğretmen"


Bu da Milli Gazetenin "Kitap Gitti koltuk Kaldı" başlıklı haberi:

FETÖ’ye ait veya bu örgütle ilişkili yayınevlerinde basılan kitapların toplatılması ve imhası yönünde Eylül ayı başında Milli Eğitim Bakanlığı’nın talimatı üzerine tüm okullarda harekete geçildi. Yayınevlerinin listesine göre kitaplar tek tek ayrıştırıldı. 29 yayınevinden basılan kitaplar toplatılırken, 15 dergi de imha edilecekler listesinde yer aldı. Fakat Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü’nün ‘Başarının Önündeki Engeller ve Çözüm Yolları’ başlıklı kitabının FETÖ’nün ‘Işık Yayınevi’nde yayımlanmış olması tartışmaları da beraberinde getirdi.
 

MÜDÜRÜN KİTABI FETÖ YAYINEVİNDE YAYINLANDI
FETÖ’yle mücadele kapsamında 29 yayınevinde basılan kitaplar toplatılmaya başlanırken, 15 dergi ise imha edilecekler listesinde yer aldı. Kitapların toplatılmasıyla birlikte birçok öğrenci yeni eğitim-öğretim yılına eksik kitapla başladı. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı’nın İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu’nun yazdığı ‘Başarının Önündeki Engeller ve Çözüm Yolları’ başlıklı kitabın FETÖ’nün has adamlarının kitaplarının yayımlandığı ‘Işık Yayınevi’nden yayınlandığı ortaya çıktı. Bu da tepkileri beraberinde getirdi.
 

MEB’DE HASSAS GÖREVDE
17-25 Aralık’tan önce basılan ‘Başarının Önündeki Engeller ve Çözüm Yolları’ başlıklı kitap Işık Yayınevi’nde yayımlandıktan sonra FETÖ’yle mücadele kapsamında kitap yayından kaldırıldı. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü’nün FETÖ’yle ilişkisi olup olmadığı halen bilinmiyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın İnsan Kaynakları gibi hassas bir kademesinde görev yapan Hamza Aydoğdu’nun kitapları son olarak farklı internet sitelerinde ‘Işık Yayınları’ olarak satılıyordu, oralardan da kaldırıldı. Kitaplar yayından kalkmasına rağmen, genel müdürün mevkiini halen koruması dikkatlerden kaçmadı. 
Milli Eğitim Bakanlığı, eylül ayı başında tüm okullarda ders kitapları, yardımcı kaynak kitaplarla, okul ve sınıf kütüphanelerindeki öykü, roman gibi kitapların FETÖ bağlantılı yayınevlerinde basıldığından dolayı toplatılmasını istedi. Bununla birlikte yayınevlerinin listesine göre kitaplar tek tek ayrıştırıldı. 29 yayınevinden basılmış öykü, hikaye, roman gibi okul ve sınıf kütüphanelerindeki kitaplar da toplatıldı. Tüm bunlar yaşanırken MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu’nun yazdığı ‘Başarının Önündeki Engeller ve Çözüm Yolları’ başlıklı kitabı FETÖ’nun ‘Işık Yayınevi’nden yayınlandığı ortaya çıktı. MEB başlatmış olduğu uygulamayla bir kez daha çuvalladı. 
 

MÜDÜRÜN KİTABI FETÖ YAYINEVİNDE YAYINLANDI
FETÖ’yle mücadele kapsamında 29 yayınevinde basılan kitaplar toplatılmaya başlanırken, 15 dergi ise imha edilecekler listesinde yer aldı. Kitapların toplatılmasıyla birlikte birçok öğrenci yeni eğitim-öğretim yılına eksik kitapla başladı. Ancak Milli eğitim Bakanlığı’nın İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu’nun yazdığı ‘Başarının Önündeki Engeller ve Çözüm Yolları’ başlıklı kitabı FETÖ’nun has adamlarının kitaplarının yayınlandığı ‘Işık Yayınevi’nden yayınlandığı ortaya çıktı. Bu da tepkileri beraberinde getirdi.
 

KİTAP KALKTI AMA KOLTUK HÂLÂ DURUYOR
17-25 Aralıktan önce basılan ‘Başarının Önündeki Engeller ve Çözüm Yolları’ başlıklı kitap Işık Yayınevinde yayınlandıktan sonra FETÖ’yle mücadele kapsamında kitap yayından kaldırıldı. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü’nün FETÖ’yle ilişkisi olup, olmadığı halen bilinmiyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın İnsan Kaynakları gibi hassas bir kademesinde görev yapan Hamza Aydoğdu’nun kitapları son olarak farklı internet sitelerinde ‘Işık Yayınları’ olarak satılıyordu, oralardan da kaldırıldı. Kitaplar yayından kalkmasına rağmen, genel müdürün mevkiini halen koruması dikkatlerden kaçmadı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.