Bakanlık:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
MEB Okul İdarecileri için doğru olanı yapıyor

En Güncel KPSS Haberleri için TIKLAYINIZ
MEB son 15 Yıldır Okul idarecilikleri için yapılması gerekeni nihayet anladı. Doğru olanda yapılması gerekende, olması getekende bu olmalıdır.Okul Müdürlüğüne veya idareciliğine atanan saltanat kuruyor, öğretmene baskı oluşturuyor. eğitim öğretim dışında her iş oluyordu. bu uygulama ile Okullarda usülsüz işler ve akçeliişlerin önüne geçileceği kesindir. 
Men yapılması gereken işi işte bu madde ile yapmıştır.

MİLLİ EĞİTİM TEMEL KANUNU İLE BAZI KANUN VE KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMELERDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN TASARISI

MADDE 22- 652 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 37 nci maddesinin üçüncü fıkrasının Anayasa Mahkemesince iptal edilen üçüncü cümlesi “Bakanlıkça belirlenen özür gruplarına bağlı yer değiştirmeler ise yarıyıl ve/veya yaz tatillerinde yapılır.” şeklinde yenidendüzenlenmiş, yedinci ve sekizinci fıkraları aşağıdaki şekilde değiştirilmiş ve aynı maddeye aşağıdaki fıkralar eklenmiştir.

“(7) İl Milli Eğitim Müdürü, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı, İlçe Milli Eğitim Müdürü, İl ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü, Eğitim Denetmeni, Okul ve Kurum Müdürü, Müdür Başyardımcısı ve Müdür Yardımcısı olarak görev yapanların hizmet süresine ve/veya isteğe bağlı yer değiştirmelerine ilişkin usül ve esaslar yönetmelikle belirlenir.

(8) Okul ve Kurum Müdürleri, İl Milli Eğitim Müdürünün teklifi üzerine, Müdür Başyardımcısı ve Yardımcıları ise Okul veya Kurum Müdürünün inhası ve İl MilliEğitim Müdürünün teklifi üzerine Vali tarafından dört yıllığına görevlendirilir. Bu görevlendirmelerin süre tamamlanmadan sonlandınlması, süresi dolanların yenidengörevlendirilmesi ile bu fıkranın uygulanmasına ilişkin diğer usül ve esaslaryönetmelikle düzenlenir. Bu fıkra kapsamındaki görevlendirmeler özlük haklan, atama ve terfi yönünden kazanılmış hak doğurmaz.

(9) Yurtiçi veya yurtdışında, yerli veya yabancı kurum ve kuruluşlarla veya başka ülkelerleişbirliği anlaşması çerçevesinde kurulan ve ulusal veya uluslararası proje yürüten okul vekurumlar, Bakan onayı ile proje okulu olarak seçilen ve belirli eğitim reformu ve programlan uygulanan okul ve kurumlar ile Bakan onayıyla doğrudan Bakanlık merkez teşkilatına bağlanankurumlara yapılacak öğretmen atamalan ve yönetici görevlendirmeleri Bakan tarafından yapılır.

(10) Öğretim üyeleri ile Bakanlıkta görev yapmakta olan öğretmenlerin dokuzuncu fıkra kapsamındaki kurumlarda atanma ve görevlendirilmelerinde bu Kanun Hükmünde Kararname, 657 sayılı Devlet Memurlan Kanunu ve diğer mevzuatın sınavlar ve atanmaya ilişkin hükümleri uygulanmaz. Dokuzuncu fikra kapsamındaki kurumlara yönetici görevlendirmeleri özlük haklan, atanma ve terfi yönünden kazanılmış hak doğurmaz.

Fatih Genç

En Güncel Sağlık Haberleri için TIKLAYINIZ


www.personelmeb.net

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
GERÇEK 13 ay önce

iyice saçmalamışsın.geçmiş deneyimler sınavlı atamayı getirdi,şimdi kalkmış torpili savunuyorsun.beklentin nedir.

Misafir Avatar
GERÇEK 13 ay önce

iyice saçmalamışsın.geçmiş deneyimler sınavlı atamayı getirdi,şimdi kalkmış torpili savunuyorsun.beklentin nedir.

Misafir Avatar
ahmet 13 ay önce

bazıları hükümetiin icraatlerini meşrulaştırmak için tutulmuş satılık kalemşörlerdir.bu da onlardan biridir.

Misafir Avatar
ali 13 ay önce

bu adam herhalde bir yere kapak atmak istiyor

Misafir Avatar
Öğretmen 13 ay önce

fatih genç doğru söylüyor. 8 senedir milli eğitim müdürlüğünde olup artık işlem yapamaz hale gelmiş müdürler, onların uzantıları var. haksızlık hukuksuzluk gani. gitsinler,eğitim öğretim ve huzur adına bunlar yakamızdan düşsünler. mobing bunlarda kayırma bunlarda, görevi makamı kişisel hesaplaşmalarına alet etmek bunlarda. bakanımızı ve başbakanımızı çok seviyoruz. allah razı olsun.

Misafir Avatar
haktan 13 ay önce

fatih genç kimki bilgilerini paylasiyorsunuz. zere kadar katilmiyorum. eğitimci de olduğuna inanmiyorum.

Misafir Avatar
haktan 13 ay önce

fatih genç kimki bilgilerini paylasiyorsunuz. zere kadar katilmiyorum. eğitimci de olduğuna inanmiyorum.
MEB KRİTİK GELİŞMELERE GEBE!
Milli Eğitim Bakanlığı merkez teşkilatında hareketli günler yaşanıyor. İşin doğrusu aslında neler...

Haberi Oku