Bakanlık:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
MEB Yasa Tasarısı Düzeltilmiş Son Hali -Tam Metin-

En Güncel KPSS Haberleri için TIKLAYINIZ
 MEB Yasa Tasarısı Son Hali -Tam Metin-

 MEB Yasa Tasarısı dün gece komisyonda kabul edilerek Meclis Genel Kurulunda görüşüldükten sonra yasalaşacak. Komisyona  sunulan tasarıya  yapılan önergeler sonucu ek olarak aşağıda ki  maddeler eklendikten sonra meb yasa tasarısı aşağıda ki gibi kabul edilmiştir.

Aldığımız bilgiler doğrultusunda  Redekte çalışmaların bitmesinden sonra aşağıda ki  yapılan ve kabul edilen  önergeler sonucu oluşan MEB yasa  yasa tasarısı genel kurula gönderilip çarşamba günü görüşülmesi bekleniyor.

1.Tasarının, dershane ve öğrenci etüt merkezlerinin, özel okullara ve geçici olarak açık öğretim yapan liselere dönüşebilmeleri için 2017/ 2018 eğitim öğretim yılı bitimine kadar tanınan süre 1 yıl uzatıldı. Bu değişiklikle, 2015 Eylül’üne kadar faaliyetlerini sürdürecek dershanelerin dönüşümleri için öngörülen takvim 2018/ 2019 eğitim öğretim yılı sonuna kadar uzatılmış oldu. 

2. 25. Maddeye ek olarak  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü kadrolarında bulunanların görevlerine son verilmesi  maddesi  ekledi.

3.Milli Eğitim Başdenetçisi, Milli Eğitim Denetçisi ve İl Eğitim Denetmeni kadrolarında bulunanlar Maarif Müfettişi, Milli Eğitim Denetçi Yardımcısı ve İl Eğitim Denetmen Yardımcısı kadrolarında bulunanlar ise Maarif Müfettiş Yardımcısı kadrolarına atanacak.

4. Önceki metinde yer alan " aday öğretmenlerle ilgili disiplin cezası alanlar ifadesi" çıkarıldı.

Aşağıdaki Mevcut MEB Yasa Tasarısı'na Yukardaki değişiklikler yapılmıştır 


En Güncel Sağlık Haberleri için TIKLAYINIZ

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
MEB İftihar Belgesi Verecek !
MEB İftihar Belgesi Verecek !

Haberi Oku