Takviye Kurslarıyla İlgili Flaş Değişiklik

Takviye Kurslarıyla İlgili Flaş Değişiklik

Takviye Kurslarıyla İlgili Flaş Değişiklik1- Destekleme ve Yetiştirme Kursları e-Kılavuzu (2015-2016)' nun Genel Esaslar başlıklı birinci bölümünde yer alan 19. maddesi, "Ortaokulların 5, 6 ve 7. sınıflarındaki öğrenciler ile ortaöğretim kurumlarının 9, 10 ve 11. sınıflarındaki öğrenciler en fazla 5 (beş) farklı dersten haftalık toplam 12 saate kadar; 8. sınıftaki öğrenciler en fazla 6 (altı) farklı dersten haftalık 18 saate kadar; ortaöğretim kurumlarının 12. sınıfındaki öğrenciler ve mezun durumdaki kursiyerler ise en fazla 6 (altı) farklı dersten haftalık 24 saate kadar kurs alabilirler." şeklinde değiştirilmiştir.2- Destekleme ve Yetiştirme Kursları sınıf oluşturma işlemleri ders bazlı olarak yapılacak ve e-Kurs modülünde buna göre sınıf oluşturulacaktır.  


3- 20152016 öğretim yılında 5, 6, 7, 9, 10 ve 11. sınıflarda öğrenim gören öğrencilerimize hazırlık mahiyetinde bir üst sınıf dersleri tanımlanacaktır. Yaz Kurslarında öğrencilerimizin bulundukları il/ilçe sınırları dışında kurs alabilecek olmaları düşüncesiyle, yaz dönemine mahsus olmak üzere öğrencilerimize yönelik il/ilçe sınırlaması kaldırılmıştır. İsteyen öğrencimiz herhangi bir il ve ilçede açılacak kurslara katılabilecektir.  

4- Devam devamsızlık girişlerinin sağlıklı yapılabilmesi için ders programı iş ve işlemlerinin zamanında ve düzenli yapılması gerekmektedir. Devamsızlıklar ders bazlı takip edilecektir. 

5- Yaz kursları 20-Haziran -10 Eylül 2016 tarihleri arasında istenilen bir başlangıç ve bitiş tarihi seçilerek yapılabilecektir.  

6- e-Kurs modülü üzerinden yapılacak iş ve işlemler aşağıdaki iş takvimine göre kılavuzda belirtilen tarihler çerçevesinde yapılacaktır.
İŞLEMLER                         3.DÖNEM(YAZ)KURSLARI 
Kurs merkezi başvurularının alınması ve                            26-31 Mayıs 2016 

il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince 

onaylanması   

Öğretmen başvurularının alınması ve 

ücretli öğretmen başvurularının il/ilçe 

millî eğitim müdürlüklerince onaylanması                        1-5 Haziran 2016 

Öğrenci başvurularının alınması                                      6-12 Haziran 2016  

Kurs sınıf/şubelerinin oluşturulması                                13-19 Haziran 2016 

Kursların başlaması                                                      20 Haziran 2016 

Kursların tamamlanması                                               10 Eylül 2016

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
abc - 7 ay önce
bende bu yorum yapan idarecileri anlamıyorum.idareci olmak için 100 takla atıyorsunuz sonrada yok şöyle yok böyle..beğenmiyorsanız istifa edin derslere girin.
Avatar
aa - 7 ay önce
durmadan angarya iş idarede kolay gelsin idarecilere
Avatar
idareci - 7 ay önce
meb in taşrada tüm yükünü taşıyan okul müdürleri son dönemde tamamen üvey evlat oldu. kursların açılmaması hükümetin zor durumda kalmasını isteyen bir gruba rağmen kurslar açılmış ve sonuç alınmıştır. okul müdürlerine kurslar için ekders verilmeli yönetici yönetmeliği yeniden düzenlenmeli rotasyon şartıyla müdürlere kadro verilmeli.
Avatar
sakaryalı - 7 ay önce
mem'ler 1- 5 haziran tarihleri arası onaylayacaksa il içi tayinler 30 mayısta açıklanmalı ki bizler de ona göre tercih yapalım.
Avatar
kaan - 7 ay önce
idareciler çalışır öğretmen kazanır.ver test al test oh ne ala memleket