31 NUMARALI REKLAM ALANI
6 TEMMUZDA ÖĞRETMEN ATAMASI ZORUNLUDUR

En Güncel KPSS Haberleri için TIKLAYINIZ

* 23 Mayıs 2011 tarihinde MEB Personel Genel Müdürlüğü sitesinde, “12-26 Mayıs tarihlerinde başvurusu alınan 30 bin öğretmen kadrosuna geçecek sözleşmeli öğretmenlerden boşalacak yerlere daha önceki yıllarda olduğu gibi sözleşmeli öğretmen görevlendirmesi yapılacak” açıklaması yapılmıştır.

* 02.06.211 tarihinde MEB Bakanı Nimet Çubukçu, basına 28 Haziran-4 Temmuz arası başvuruları alarak 6 Temmuz’da 30 bin kadrolu atamada, kadroya geçen 14227 öğretmenin yerine atama yapılacağını açıklamıştır.

ŞİMDİ VERİLEN BU SÖZÜN TUTULMASINI İSTİYORUZ, ÇÜNKÜ:

*İptal olan KPSS’de atanabilecek puanı alan fakat daha sonraki sınavda puanı düştüğü için atanamayan öğretmen adayları yine mağdur edilmektedir. 2010 KPSS ile mağdur olan, tam kadrolu atanacakken atanmasına 1 gün kala öğretmenlik hakkı iptal edilen öğretmen adayları, 1 yıl içinde kaçıncı defadır mağdur edilmektedir.

* Bu atamanın yapılacağı, kadrolu atamaya tercih dönemi içerisinde açıklanmıştır, bu sebeple bazı adaylar tercihlerini buna göre yapmış, 26. seçeneği açmamıştır.

* Her KPSS puanının 2 yıl geçerliliği olduğundan, bu sözleşmeliden boşalan yerlere yapılacak atama 2009 puanına sahip olanlar için son şanstır. 2009 puanlılar kadrolu atamaya başvurmuşken, sözleşmelilerden boşalan yerlere yapılacak alıma da 2009 puanlıların başvurma hakkı vardır. (Bu mağduriyet doğmasın diye 2008 KPSS puanına sahip adaylar için 9 Temmuz 2010 yılında sözleşmeli atama yapılmıştır.)

* Bu atamanın yapılacağına ve %100 atanacağına inanan adayların bir bölümü 2011 KPSS’ye başvurmamıştır. Bu adaylar için bir yıl daha kayıp olacaktır.

* Bu atama yapılacak diye işinden ayrılan, askerlik durumunu buna göre ayarlayan adaylar vardır.

* Verilen sözlere ve yapılan açıklamalara dayanarak atama bekleyen öğretmen adayları 2011 KPSS’ye hazırlanmamışlardır. Ve de bu sadece sınava 1 ay kaldı.

* Tam atanma sırası bize gelmişken, sınavdan sonra yapılacak bir atama bizleri tekrar 300 bin aday arasında yarışa sokacaktır.

* Madem tüm sözleşmeliler kadroya alınacaktı, o zaman 30 bin öğretmen atamasına sözleşmeli öğretmenlerin başvurması engellenmeliydi. Bu sayede şu an arada kalan öğretmen adaylarının ataması yapılmış olacaktı.

Bakanlığın sözüne güvenerek;

- Memurluktan istifa edenler,

- KPSS’ ye başvurmayanlar,

- KPSS’ ye çalışmayanlar,

- Özeldeki işini bırakanlar,

- Kopya yüzünden mağdur olanlar var.

*Öğretmen adaylarına verilen söz tutulmalı, kadrolu veya sözleşmeli olarak 6 TEMMUZDA  2011 KPSS’den önce bu atama yapılmalı ve KILAVUZ YAYINLANMALIDIR.

Kaynak : Personelmeb.NET

Haber Sorumlusu  Bilge Öğretmen
En Güncel Sağlık Haberleri için TIKLAYINIZ

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Avcı: 47 bin kadro için ilana çıkacağız
Milli Eğitim Bakanı Avcı: "Türkiye genelinde sınıflardaki öğrenci sayıları ortalamamızı 30'un altına...

Haberi Oku