Güncel:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Öğrenciler atık pillerin geri dönüşümü konusunda bilinçlendiriliyor

En Güncel KPSS Haberleri için TIKLAYINIZ
Antakya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ile Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği atık pillerin geri dönüşümü hakkında panel düzenledi.

Proje kapsamında kullanım ömrü dolmuş, atık pillerin bir çatı altında toplanması ve geri dönüşümle tekrardan kullanılması ile ilgili ilk ve orta öğrenim öğrencilerine yönelik görsel ağırlıklı panel düzenlendi.

Antakya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneğinin ortaklaşa düzenlediği proje kapsamında İnönü İlköğretim Okulu ve Antakya Ticaret Meslek Lisesi okullarında düzenlenen panele konuşmacı olarak Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği Teknik ve Eğitim Hizmetleri Uzmanı Yüksek Kimya Mühendisi Savaş Arna katıldı.
Arna, panelde öğrencilere atık pil konusunda bilgiler sundu. Atık pillerin toplanması ve geri dönüşüm ile tekrardan kullanıma sağlanması yolunda ülke ekonomisine büyük katkı sağlanacağını dile getiren Arna, evlerde kullanılan pillerin bitmesi sonrasında çöpe atılmaması ve okullarda bulunan geri dönüşüm pil toplama kutularına getirilerek okullarına, çevreye ve ülke ekonomisine büyük faydası olacağını kaydetti.

Pil toplama konusunda öğrencilere büyük görev düştüğünü belirten Arna, 30 Nisan tarihine kadar devam edecek uygulama sonrasında en çok sayıda atık pil toplayarak birinci olan okula masa tenisi Oyun masası ve takımı, ikinci olan okula futbol, voleybol ve hentbol topları ile üçüncü olan okula ise satranç takımı hediye edileceğini belirtti.
En Güncel Sağlık Haberleri için TIKLAYINIZ

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Başbakanın mitingi için özel okul öğrencileri...
Kayseri’de Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun mitingi öncesinde özel okulların öğrencileri servislerle miting...

Haberi Oku