Sınav - Kpss:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Fen ve Anadolu Liselerine Öğretmen Seçme Sınavına kimler başvurmalıdır?

En Güncel KPSS Haberleri için TIKLAYINIZ
Danıştay kararları üzerine Anadolu statülü okullara sınavsız atanan öğretmenlerin norm kadro fazlası olması gerektiğine dair MEB’nın görüş yazısını “Norm kadro fazlası öğretmenlerin belirlenmesine dair MEB yazısı” haberimizde yayınlamıştık. Bu yazının ne anlam geldiğini “Anadolu statülü okullarda norm kadro fazlası öğretmenlerin belirlenmesi” haberimizde açıklamaya çalışmıştık.

Milli Eğitim Bakanlığı "Fen, Sosyal Bilimler, Güzel Sanatlar ve Spor Liseleri ile Diğer Anadolu Liseleri Öğretmen Seçme Sınavı E-kılavuzunu" açıkladı. Kılavuza göre, Anadolu liselerine yeniden seçme sınavıyla öğretmen alımı yapılacaktır.

Peki, bu sınava kimler kesinlikle girmelidir?

Halen Anadolu statülü bir okulda görev yapan ve sınavsız atanan tüm öğretmenler hizmet puanları ne olursa olsun “Norm kadro fazlası öğretmenlerin belirlenmesine dair MEB yazısı” haberimizde yayınlanan yazı ve Danıştay kararları gereğince norm kadro fazlası konumuna düşmüş durumdadırlar. Bu nedenle bu öğretmenlerimizin kesinlikle bu sınava girmeleri gerekmektedir.

Ayrıca tüm liselerin Anadolu türü okullara dönüştürülmesi nedeniyle Anadolu statülü olmayan okullarda görev yapan tüm öğretmenlerimizin de daha rahat yer değiştirme isteğinde bulunabilmeleri norm kadro fazlası olma durumuna düşmemeleri nedeniyle açılan bu sınava girmeleri gerekmektedir.

Kısacası meslekçi olmayan tüm ortaöğretim öğretmenlerimizin (Anadolu sağlık Meslek Lisesindeki ve diğer tüm meslek liselerindeki Kültürcüler dâhil) bu sınava girmeleri gerekmektedir.


Ahmet KANDEMİR

memurlar.net

En Güncel Sağlık Haberleri için TIKLAYINIZ

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

LYS'de Görevli Öğretmenler Belli Oldu
LYS'de Görevli Öğretmenler Belli Oldu

Haberi Oku