Mali Konular:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
HALA EKSİK MAAŞ ALAN VAR MI?

En Güncel KPSS Haberleri için TIKLAYINIZ
Daha önce konuyla ilgili yaptığımız haberde dile getirdiğimiz "temininde güçlük zammı" konusunda İzmir TES 1 nolu şubesi personelmeb.net'e bir mail gönderdi. Dilekçe ekleriyle çok yararlı olacağımız bu maili siz değerli okurlarımızla paylaşıyoruz.


05.05.2006 tarih ve 26159 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 2006/10344 Karar Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki “Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Kararın yürürlüğe konulması; Devlet Personel Başkanlığının görüşüne dayanan Maliye Bakanlığının 10/4/2006 tarihli ve 5760 sayılı yazısı üzerine, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 152’nci maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 17/4/2006 tarihinde kararlaştırılmıştır. Karar gereğince Anadolu grubu Liselerde görev yapan yönetici, Yabancı dil ve Fen grubu öğretmenlere 500; Özel Eğitime Muhtaç Çocuklara Mahsus Okullarda (Özel Alt Sınıflar Dahil), Yatılı İlköğretim Bölge Okullarında ise 250 rakam üzerindenTemininde Güçlük Zammı “ ödenmesi öngörülmektedir. Ancak; ülke genelindeki değişik uygulamalar neticesinde yukarıda belirtilen  maaş farklarından kimi çalışanlar faydalanmakta kimi çalışanlar ise faydalanamamaktadır.Anadolu lisesi'nde görev yapan bir üyemizin 2012 yılın Ocak ayında yaptığı müracaat neticesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü şubat maaşından itibaren üyemize ödeme yapmaya başlamıştır.
Bu konudan ötürü mağdur olan arkadaşlarımız için dilekçe örneği aşağıda sunulmuştur.En Güncel Sağlık Haberleri için TIKLAYINIZ


www.personelmeb.net

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
MEB Fazla Mesai Ücreti Görüşü
MEB Fazla Mesai Ücreti Görüşü

Haberi Oku