Mali Konular:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Memur Zammı Ve Öğretmene Ek Ödemede Son Durum

En Güncel KPSS Haberleri için TIKLAYINIZ
Memur-Sen ve Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ahmet GÜNDOĞDU geçtiğimiz hafta Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN’ı ziyaret ederek toplu sözleşme yasası, memur zamları , sözleşmeden kadroya geçecek personel ile ek ödeme almayan memurların sorunlarını ve özellikle öğretmenlerin ve akademisyenlerin ek ödeme mağduru olduğunun altını çizerek durumu Sayın Başbakan’a iletti.

Görüşmenin çok olumlu geçmesi ve daha önce de açıkladığımız gibi özellikle Eğitim Bir Sen’in yaptığı iddialı açıklamalarla EK ÖDEME KONUSUNU KESİN OLARAK ÇÖZECEĞİNE dair söylemleri kısa bir zaman sonra hayata geçecek.

Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ahmet GÜNDOĞDU, toplu sözleşme yasasının ardından masada elde edilecek kazanımları yasa açısından oldukça önemsiyor. Yapılacak olan toplu sözleşmede memurların tahimin ettiğinden daha fazla bir zam alması için var güçleriyle çalışacak. Yapılacak olan toplu sözleşme 2 yıllık olacağı için verilecek oran kesinlikle %10 un altında olmayacak, %10-%15 arasında gerçekleşecek bir rakam olacaktır. 2 Yıllık olacağı düşünüldüğünde rakamın %20 nin altına düşmeyecek olması güzel bir gelişme olarak değerlendirilebilir.

Öğretmene Ek ödeme konusunda Hükümet gelen tepkileri dikkate aldı ve yetkili sendika Eğitim Bir Sen’ in ısrarlı girişimleri doğrultusunda ek ödemeyi verecek. Ancak herhangi bir rakam ve miktar dillendirilmemekte, ancak edindiğimiz bilgilere göre bu rakam tatmin edici bir rakam olacak, ancak kesinlikle bazı çevreler tarafından yıpratılmaya çalışılacaktır.MEMURNAME
En Güncel Sağlık Haberleri için TIKLAYINIZ

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
ali tetik 2 yıl önce

öğretmeni bu hale düşürenler utansın,ayıp be
neden öğretmeni hedef seçti bu yönetim anlamadım.
ey öğretmen gün birlik zamanı kalk ayağa
gün emeğin,geleceğin için mücadele günü

4/C'linin işsonu tazminatından gelir vergisi...
Adana Vergi Mahkemesi, sözleşmesi fesih edilen 4/C'liye ödenen iş sonu tazminatından gelir vergisi kesintisi...

Haberi Oku