31 NUMARALI REKLAM ALANI
YENİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİ BELLİ OLUYOR

En Güncel KPSS Haberleri için TIKLAYINIZ
Yeni il müdürlerinin ismi bugünlerde belli olacak illi Eğitim'deki kadro değişimi, il müdürlerini de kapsıyor. Gönderilecekler arasında, istanbul Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız'ın adı da geçiyor Milli Eğitim personeli ile ilgili olarak yaşanan gelişmeler, haberkamu.com'a da konu oldu. "Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, 652 sayılı KanunHükmünde Kararname ile Bakanlıktaki tüm üst düzey bürokratları ve İl Milli Eğitim müdürlerini görevden almış yerlerine sıra ile atama yapıyor, geçici görevlendirme ile illerde işlerin yürütülmesini sağlıyordu." denilen yazıda, yapılması planlanan atamaların Başbakan'ın ameliyatı nedeniyle ertelendiği belirtildi. 

Kararnameleri hazırlanan İl Milli Eğitim müdürlüklerine atamaların yakın sürede yapılacağı ifade edilen yazıda, listenin Resmi Gazete'de birkaç gün içinde yayımlanabileceğine işaret edildi. 

Yazının bir bölümü ise şöyle: "Kararnamelerde çok sürprizler yaşanacak. Haberkamu olarak İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa gibi illerde sürpriz isimlerin olacağı bilgisine ulaştık. Özellikle İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız'ın, Ömer Dinçer tarafından tepki çeken uygulamaları, birtakım atamalarda tarafsızlığını yitirdiği gerekçesiyle gönderilmesi kesin gibi. Milli Eğitim Bakanı'nın İstanbul'da kendisine fırça attığı, kamuoyuna yansımıştı.

Yazıda Türkiye genelindeki birçok şube müdürünün İl dışı rotasyon nedeniyle emekli olmasının beklendiğine de yer verildi.


En Güncel Sağlık Haberleri için TIKLAYINIZ

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Atama bekleyen öğretmenlere büyük şok!
Atama bekleyen yaklaşık 300 bin öğretmen adayına soğuk duş… Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları...

Haberi Oku