31 NUMARALI REKLAM ALANI
2014 ŞUBAT ATAMASI KAÇINILMAZ OLDU!..

En Güncel KPSS Haberleri için TIKLAYINIZ
 2014-Şubat Ataması Kaçınılmaz Oldu! “Ülkemizde her daim öğretmen atamaları siyasetin gölgesinde kalmıştır. 2014 Mart ayında yerel seçimleri düşündüğümüzde, şubatta ek öğretmen ataması yapılması ihtimalini güçlendirmektedir.” 
Ek atamaların da yapılması ile birlikte yeni öğretim yılında 40 bin civarında öğretmen göreve başladı. Milli Eğitim Bakanlığında 110 bin civarında kadro yine boş kaldı. Bakanlık bu kadroları her zamanki gibi ücretli öğretmenler yolu ile dolduracak. Dışarıda kadro bekleyen yüzbinlerce öğretmen adayı, ücretli öğretmenlerle doldurulan dersler! Tam bir çelişki… Bu çelişkiyi yıllardır yaşıyoruz.

Atanamayan öğretmen adaylarının kafasında ki soru şu; 2014 Şubat ayında atama yapılacak mı? Yapılmayacak mı? Ülkemizde her daim öğretmen atamaları siyasetin gölgesinde kalmıştır. 2014 Mart ayında yerel seçimleri düşündüğümüzde, şubatta ek atama yapılması ihtimalini güçlendirmektedir. 652 sayılı KHK bunun önünde engel gibi dursa da bu bir şekilde kaldırılabilir. Kaldı ki; iki büyük sendika 100 bin öğretmen ataması yapılması gerektiğini açıklamışlardı.

Şubat ayına daha zaman var. Atanamayan öğretmenler, Sendikalar üzerinde sosyal medya yolu ile kamuoyu baskısı oluşturabilirler. Siyasetin daha da ısınacağı ileri ki günler, atanamayan öğretmenler için bir avantaj haline dönüşebilir. Kamu Sen Başkanı İsmail KONCUK Şubat ayında ilk atamalar yapılmaz ise eylem yapacaklarını açıkladı.” Türk Eğitim-Sen olarak Şubat ayında 40 bin atama yapılmasını istiyoruz. Bilindiği gibi Eski Bakan Ömer Dinçer döneminde öğretmen atamaları yılda iki defadan yılda bir defaya düşürüldü. 400 bin evladımız atama beklerken, yılda bir kez atama yapılır mı? Şayet Şubat ayında atama yapılmazsa ve atama bekleyen öğretmenlerimiz de eylem yapmamızı isterse, Ocak ayında Ankara merkezli bir eylem yapacağız.” Eğitim Birsen Başkan Vekili Ahmet ÖZER’de 100 bin atama yapılması gerektiğini ifade etmişti."40 bin atama öncesi 'acil olarak 100 bin atama yapılmalıdır” Atanamayan öğretmenler sendikacılara bu sözlerini sık sık hatırlatmalıdırlar.


Ağustos ayı içerisinde Müsteşar Yusuf Tekin ile görüşen bir grup sosyal bilgiler öğretmeni adayı, Müsteşarın "Başbakandan izin istedik. Eğer onay alabilirsek Şubat ayında süpriz yapabiliriz" dediği iddia etmektedir. BU hususta bir yalanlamada gelmedi. Daha önce yıl içerisindeki atamaların öğretimin bütünlüğünü bozduğunu iddia eden MEB, geçen sene şubat ayında özür grubu atamalarını gerçekleştirmişti. Bu sene de ilk atamalar konusunda bir gelişme yaşanması sürpriz sayılmayacaktır.

Hüseyin AKAY
En Güncel Sağlık Haberleri için TIKLAYINIZ

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
kubat 30 şubat 2 yıl önce

40000 atama olacak. devam

Misafir Avatar
Türkçe 2014 şubat ataması 2 yıl önce

3200 ek atamasında haksızlık yaptılar barı şubatta atama yapsınlar en az 1500 Türkçe istiyoruz.

Misafir Avatar
erol 2 yıl önce

gorsel sanatlara haksızlık yapıldı. subatta bu haksızlık giderilsin

Misafir Avatar
yusuf 2 yıl önce

suriyeli mültecilere çok büyük miktarda yardım yapılıyor, hükümet öncelikle kendi ülkesinin insanlarını düşünerek öğretmen atamasınıa öncelik vermeli...

Misafir Avatar
okul öncesi 2 yıl önce

geçen sene kıl payı kaçırdım şubatta atama yapmadılar bunu telafi etmeleri için 4000 alım istiyoruz....

Misafir Avatar
resimci 2 yıl önce

gorsel sanatlara hakkini verin.sinirdayim yaktiniz bizi

Misafir Avatar
meltem 2 yıl önce

şubatta sosyal bilgilerden 3 bin atama yapılsın,olmayacak bir durum değil, başaka branşlardan 5 bin,3 bin alınabiliyorsa,sosyal bilgilerden de 3 bin atama yapılabilir,ihtiyacın olduğuna inanıyorum

Misafir Avatar
Ebruli 2 yıl önce

şubat ayında en az 40 bin atama istiyoruz...beden eğitiminede 1500 atama daha istiyoruz.

AVCI: EĞİTİMDE YAPTIKLARIMIZ BİLİNMİYOR!
BOLU (AA) - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, eğitim camiası olarak yaptıkları işlerin pek çoğunu gereği...

Haberi Oku