31 NUMARALI REKLAM ALANI
'24 Kasımda Müjde Bekliyoruz!'...

En Güncel KPSS Haberleri için TIKLAYINIZ
18. Milli Eğitim Şurasında, tüm öğretmenlere her 24 Kasım öğretmenler gününde bir maaş tutarında ikramiye verilmesi yönünde sendika olarak teklif sunduklarını ve bu önerilerinin oy çokluğuyla kabul edilerek şura kararı haline geldiğini hatırlatan Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Başkanı Gürkan Avcı, 24 Kasım öğretmenler Günü'ne ilişkin açıklama yaptı.

 

18. Milli Eğitim Şurasında, tüm öğretmenlere her 24 Kasım öğretmenler gününde bir maaş tutarında ikramiye verilmesi yönünde sendika olarak teklif sunduklarını ve bu önerilerinin oy çokluğuyla kabul edilerek şura kararı haline geldiğini hatırlatan Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Başkanı Gürkan Avcı, Kamuda ‘Eşit işe eşit ücret’ uygulamasını gerçekleştirmek için çıkarılan 666 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede öğretmenlerin unutulduğunu ve kamuda en düşük ücret alan kesim haline geldiğini kaydederek, “Başbakanımız Sayın Erdoğan’a bu yöndeki haklı ve makul talebimizi içeren mektubumuzu gönderdik. Sayın Başbakandan 24 Kasımda öğretmenlerimiz için her an bir müjde bekliyoruz” dedi.

Sendikanın yönetim kurulu toplantısında 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlama kararı aldıklarını söyleyen DES Genel Başkanı Gürkan Avcı, 24 Kasımda öğretmenler ve eğitim çalışanlarını mutlu edecek bir açıklama için kulis ve diplomasi içerikli çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi.

Konuyla ilgili bir mektupta Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’e gönderdiklerini ve gelişmelerden oldukça ümit var olduklarını söyleyen Gürkan Avcı, eğitim sistemine çağdaş, bilimsel ve özgün bir form kazandıran cesur reformlar gerçekleştiren Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in yenilik ve revizyon çalışmalarının devam etmesini beklediklerini kaydederek, “Moral, özgüven ve motivasyonu yüksek bir eğitim ordusu ancak 2023 vizyonuna uygun bilimsel, nitelikli ve verimli bir eğitim hizmeti verebilir. Fatih projesi ve 4+4+4 eğitim modeli başta olmak gerçekleştirilen reformların sağlıklı bir şekilde hayata geçmesi için, eğitimcilerin ekonomik, demokratik, mesleki ve özlük haklarının geliştirilmesi gerekiyor. 24 Kasım müjdesi olarak, öğretmenlerin ek göstergelerinin 3 bin 600’e yükseltilmesi yahut ek ödemelerin tüm eğitim çalışanlarının yararlanabileceği şekilde ücretlere ve emekli maaşlarına da yansıtılması şeklinde bir düzenlemenin de mümkün olabileceğini düşünüyoruz” diye konuştu.
 
En Güncel Sağlık Haberleri için TIKLAYINIZ

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fatih Projesi Tablet Dağıtım Töreni
SAMSUN (AA) - Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, öğrencilerin kendilerine sunulan imkanları...

Haberi Oku