31 NUMARALI REKLAM ALANI
MEB’de kaç ücretli öğretmen çalışıyor?...

En Güncel KPSS Haberleri için TIKLAYINIZ
Bakan Ömer DİNÇER mecliste yaptığı konuşmada bir soru üzerine;

“bu yıl yaklaşık 12-13 bin civarında ücretli öğretmene ihtiyaç duyduk.” dedi.

Yazılı bir soru önergesine verdiği cevapta da 12 bin 37 Ücretli Öğretmen çalıştığını söyledi.

Bir başka soru önergesine verdiği cevapta 127 bin öğretmen ihtiyacı olduğunu, bu ihtiyacın 9.291’inin sınıf öğretmenliği olduğunu söyledi.

Sayıları şöyle bir düşündüğümüzde bu kadar sınıf öğretmeni ihtiyacının olduğu bir ortamda tecrübeler göstermektedir ki Ücretli Öğretmen sayısı 12.037’nin çok üstünde olması gerekiyor.

Biraz hesap yapalım;

Bugün 9 bin Sınıf Öğretmeni açığı varsa bunların yerine Ücretli öğretmen dışında alternatifimiz bulunmamaktadır. 9bin sayısını bir kenara koyalım:

Bakanlığın daha önceki açıklamaları ve en son yapılan atamalar da değerlendirildiğinde en az 3bin civarında da Okul Öncesi öğretmeni açığı olduğu ve bu açığın da ücretli öğretmen alternatifi dışında doldurulamayacağı düşünüldüğünde diğer alanlarda hiç ücretli öğretmen çalışmadığı anlamı çıkar ki bu da imkansız görülmektedir.

Burada hesaptan kaçırılan bir şeyler var diye düşünürken sayının 50bin civarında olduğu dillendirilmiştir.

Ya sayın bakan yanıltılmakta ya da sayın bakan kamuoyunu yanıltmaktadır. Milli Eğitim gibi bir bakanlıkta görev yapan A’dan Z’ye tüm personelin ağzından çıkan sözleri ölçmesi ve biçmesi gerekmektedir. Bu bakanlık doğruluğun, dürüstlüğün bakanlığı olmalı, hak yiyen, hak aramaya yönelten değil hakkı teslim eden, hesap verebilir bir bakanlık olmalıdır.

İnsanların eğitimine, ülkenin geleceğine yön veren bir bakanlığın kısır tartışmaların içine çekilmesi, güven kaybetmesi gerçekten kabul edilebilir değildir…

Sayın Genel Müdür basına demeç vermeyi pek sevmese de; cevabı aynen bu satırlarda yayımlamak üzere kendisine soruyoruz: Milli Eğitim Bakanlığında şu an itibariyle görev yapan ücretli öğretmen sayısı kaçtır?

Saygılarımla…

Maksut BALMUK 
En Güncel Sağlık Haberleri için TIKLAYINIZ

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
yorumsuz 2 yıl önce

sanırım dinçer bey hesap kitap bilmiyor. benim çalıştığım okulda 18 ücretli öğretmen çalışıyor. hemde istanbulun merkezin gerisini siz düşünün

Misafir Avatar
personel meb 2 yıl önce

şubat atamasını sürekli gündemdetutn kaç ücretli var bakanlıgın umurundamı sanıyosunuz onlar bildiklerini okuyolar siz şubatı gündem yapın yazın çizin başka bişe istemiyoruz sizden

Misafir Avatar
şubat 2 yıl önce

dilimizde tüy bitti enerfimiz tükendi 13bin ücretlilerin değil şubatçıların hakkı hala geç değil deli ettiniz milleti

KPSS'de cevaplar dinleme cihazıyla iletilmiş
ADIYAMAN (AA) - KPSS'de usulsüzlük iddialarına yönelik Adıyaman merkezli 3 ilde gerçekleştirilen operasyonda,...

Haberi Oku