31 NUMARALI REKLAM ALANI
Öğretmenlere Tablet Verilecek mi?...

En Güncel KPSS Haberleri için TIKLAYINIZ
Okullara tablet bilgisayar ne zaman dağıtılacak? Fatih Projesi kapsamında 'tablet' bilgisayarlar kaçıncı sınıflara dağıtılacak? Öğretmenler tablet alabilecek mi İşte tüm merak edilenler...


Milli Eğitim Bakanlığı’ndan öğrenci ve öğretmenlere tablet müjdesi! Fatih Projesi kapsamında 49 bin tabletin ikinci yarıyılda öğrencilere ve öğretmenlere dağıtılacağı bildirildi.

Proje kapsamında genişletilmiş pilot uygulama için 49 bin tablet bilgisayarın ve donanım alımı sözleşmesi Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Mustafa Koç ile Vestel Digital Genel Müdür Yardımcısı Zafer Küçükateş tarafından imzalandı.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünde gerçekleştirilen imza töreninde Mustafa Koç, 9 Ekim'de yapılan ihaleye 13 firmanın katıldığını, değerlendirmeler sonucu en uygun teklifi veren Vestel firmasının ihaleyi kazandığını hatırlatarak, tüm dersliklerde teknolojik altyapıyı sağlayarak öğretmen ve öğrencilerin, bilgiye daha çabuk, hızlı ve güvenli erişimini sağlayarak onların öğrenme ve öğretme motivasyonunu artırmayı hedeflediklerini söyledi.

154 okulda 9. sınıf öğrencileri yararlanacak

Koç, tablet dağıtımı kapsamında yıl içerisinde okul içi kablolaması, erişimi ve akıllı tahtalarının kurulumu tamamlamış olan 154 okuldaki 9. sınıf öğrencilerine, ikinci dönem başlangıcında tabletlerin verilmesinin planlandığını dile getirdi.

İhaleler kapsamında tabletlerin bozulma ve kırılmalarına karşı daha korunaklı cihazların talep edildiğini vurgulayan Koç, pilot uygulamanın yapıldığı 17 ilde 13 bin öğretmene klavyeli, 36 bin öğrenciye ise kalemli tabletlerin dağıtılacağını belirtti.

Vestel Digital Genel Müdür Yardımcısı Zafer Küçükateş de firmalarına 49 bin tablet ihalesinin 18 milyon 654 bin liraya mal olduğunu dile getirerek, 85 bin akıllı tahta projesinde montajların tamamlandığını ve sınıflarda hizmetine sunulduğunu söyledi.

Küçükateş, tabletin tüm Ar-Ge, dizayn ve üretim çalışmalarının yerli olarak yapıldığını, bunun ayrı bir gurur kaynağı olduğunu dile getirdi.

güncel eğitim

 
En Güncel Sağlık Haberleri için TIKLAYINIZ

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
EŞLER BİRLEŞEÇEK Mİ 2 yıl önce

bende diyorum ki eşler birleşeçek mi

Yaz saati uygulamasına 29 Mart pazar günü...
Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla yaz saati uygulaması 29 Mart Pazar günü saat 03.00’ten...

Haberi Oku