Bugun...


Şubat'ta Eş Durumu Ataması Nasıl Yapılacak...
Şubat'ta Eş Durumu Ataması Nasıl Yapılacak

+ -
Başbakan Erdoğan  öğretmenlerin Şubat'ta eş durumundan tayin talebiyle içinde “Yeniden atama yapılacak, hazırlıklar yapılıyor” diyerek açıklamada bulundu.

Bu açıklamadan sonra şimdi gözler Milli Eğitim Bakanlığına çevrildi. İl emrinin kaldırımasından sonra oluşan mağduriyetleri becayiş , memurluk gibi uygulamalar ile gidermeye çalıştıysada bu uygulamalar mağduriyetleri giderilmedi.


Bakanlık yazın  özür grubu başvurusu yapıp atanamayan ve şu an  mağdur olan 3 bin öğretmen için bir çalışma yapıp  eş durumundan mağdur olan kimse kalmadı deyip kolay yolu seçmemelidir.

Meb   il emrini geri getirip okulların açılacağı 11  Şubat'a  kadar  yeniden  başvuru alıp özür grubu atamalarını bir an önce gerçekleştirmelidir ve özür grubu  atama takvimini açıklamalıdır ki  özür grubu tayini isteyecek öğretmenler mevcut duruma göre hazırlıklarını yapsınlar.

Bu esnada Eğitim Sendikları Başbakanın  “Yeniden atama yapılacak, hazırlıklar yapılıyor” diyerek açıklamasını iyi değerlendirip bu konuda bakanlığa şimdiden çözüm için gerekli baskıyı yapmalıdır.
 mebpersonel.com
YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
 YUKARI