Bugun...


Yeni Atanan Öğretmenler Maaş Mağduru Oldu...
Yeni Atanan Öğretmenler Maaş Mağduru Oldu

+ -
İstanbul'da yeni atanan öğretmenler yatmayan maaşları nedeniyle çok sıkıntılı günler yaşıyor.

İstanbul'da yeni atanan öğretmenler yatmayan maaşları nedeniyle çok sıkıntılı günler yaşıyor.Sitemize mail yoluyla ulaşan mağdur öğretmenlere bugün telefonla ulaştık ve sıkıntılarını dinledik.
 
Kağıthane ilçesi başta olmak üzere birçok Öğretmenin İstanbul'un ilçelerinde maaş mağduru olduğunu öğrendik. Beş Kuruş parasız kaldıklarını ifade eden öğretmenlerimiz yetkililere ulaşamadıklarını ve İlçe Milli Eğitim Müdürü başta olmak üzere İl Milli Eğitime kadar gittiklerini ama kimsenin kendileriyle ilgilenmemesi yüzünden hem mağdur olduklarını, hem meslek heveslerinin yarım kaldıklarını ifade ediyorlar. Kağıthane ilçesinin yanında birçok ilçede aynı sıkıntıyı yaşayan öğretmenler bulunduğunu tespit ettik.
 
11 Eylülde Göreve başlayan ve 11 Eylülden 15 Eylüle kadar olan kıstel maaşları da dahl olmak üzere peşin olarak almaları gereken maaşları yerine havalarını alan öğretmenler, yol parası dahi bulmakta zorlandıklarını ve çok ciddi sıkıntı içerisinde bulunduklarını ifade ediyorlar.
 
Birçoğu parasızlık yüzünden ev tutamamış, kimsi ev tutmuş ancak depozito ve kirayı veremediği için eve girememiş, sağda solda akrabasında ve arkdaşında kalmak zorunda kaldıklarını ifade ediyorlar. Kendisi de bir öğretmen olan İstanbul Milli Eğitim Müdürü Sayın Dr. Muammer YILDIZ Hocaya çağrıda bulunuyoruz.
 
Bu öğretmenlerin mağduriyetini bir an önce çözün ve sıkıntının kaynağını tespit edip gerekli tedbirlerinizi alınız. Mesleğe yeni başlayan bir öğretmennin daha mesleğinin ilk günlerinde aşk ve heyecanının bu kadar basit nedenlerle yok edilmesine kayıtsız kalınmamalıdır. Öğretmenlik mesleğini İstanbul gibi bir metropolde zor şartlar altında yapan bir öğretmen için, ek ders maaş gibi konular önemlidir. Bir öğretmenin maaşını, ek desini zmamanında yatırmadığınızda tüm düzenini bozar, ciddi sıkıntılara sokabilirsiniz. 
 
Yeni atanarak Mesleğe ilk adımını atan değerli öğretmenlerimize tekrar hayırlı olsun
diyoruz
 
 
ajanskamu 
YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
 YUKARI