Güncel:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
2014-Şubat Ataması Kaçınılmaz Oldu!

En Güncel KPSS Haberleri için TIKLAYINIZ
PERSONELMEB NET/ÖZEL HABER

Ek atamaların da yapılması ile birlikte yeni öğretim yılında 40 bin civarında öğretmen göreve başladı. Milli Eğitim Bakanlığında 110 bin civarında kadro yine boş kaldı. Bakanlık bu kadroları her zamanki gibi ücretli öğretmenler yolu ile dolduracak.  Dışarıda kadro bekleyen yüzbinlerce öğretmen adayı, ücretli öğretmenlerle doldurulan dersler! Tam bir çelişki… Bu çelişkiyi yıllardır yaşıyoruz.

Atanamayan öğretmen adaylarının kafasında ki soru şu; 2014 Şubat ayında atama yapılacak mı? Yapılmayacak mı?  Ülkemizde her daim öğretmen atamaları siyasetin gölgesinde kalmıştır. 2014 Mart ayında yerel seçimleri düşündüğümüzde,  şubatta ek atama yapılması ihtimalini güçlendirmektedir. 652 sayılı KHK bunun önünde engel gibi dursa da bu bir şekilde kaldırılabilir. Kaldı ki; iki büyük sendika 100 bin öğretmen ataması yapılması gerektiğini açıklamışlardı.

Şubat ayına daha zaman var. Atanamayan öğretmenler, Sendikalar üzerinde sosyal medya yolu ile kamuoyu baskısı oluşturabilirler. Siyasetin daha da ısınacağı ileri ki günler, atanamayan öğretmenler için bir avantaj haline dönüşebilir. Kamu Sen Başkanı İsmail KONCUK Şubat ayında ilk atamalar yapılmaz ise eylem yapacaklarını açıkladı.” Türk Eğitim-Sen olarak Şubat ayında 40 bin atama yapılmasını istiyoruz. Bilindiği gibi Eski Bakan Ömer Dinçer döneminde öğretmen atamaları yılda iki defadan yılda bir defaya düşürüldü. 400 bin evladımız atama beklerken, yılda bir kez atama yapılır mı? Şayet Şubat ayında atama yapılmazsa ve atama bekleyen öğretmenlerimiz de eylem yapmamızı isterse, Ocak ayında Ankara merkezli bir eylem yapacağız.” Eğitim Birsen Başkan Vekili Ahmet ÖZER’de 100 bin atama yapılması gerektiğini ifade etmişti."40 bin atama öncesi 'acil olarak 100 bin atama yapılmalıdır” Atanamayan öğretmenler sendikacılara bu sözlerini sık sık hatırlatmalıdırlar.

Ağustos ayı içerisinde Müsteşar Yusuf Tekin ile görüşen bir grup sosyal bilgiler öğretmeni adayı, Müsteşarın "Başbakandan izin istedik. Eğer onay alabilirsek Şubat ayında süpriz yapabiliriz" dediği iddia etmektedir. BU hususta bir yalanlamada gelmedi. Daha önce yıl içerisindeki atamaların öğretimin bütünlüğünü bozduğunu iddia eden MEB, geçen sene şubat ayında özür grubu atamalarını gerçekleştirmişti. Bu sene de ilk atamalar konusunda bir gelişme yaşanması sürpriz sayılmayacaktır.

Hüseyin AKAY

Personelmebnet/özel haber

 

En Güncel Sağlık Haberleri için TIKLAYINIZ


www.personelmeb.net

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
fransizca 6 ay önce

2.yabanci dil almancadan ibaret degil.ogrencilere de secme sansi verilsin.mudurlere soruyoruz atanin gelin oyle sectirelim diyor meb ise fransizca secilsin oyle atayalim diyor.bizim gunahimiz ne

Misafir Avatar
ingilizceci 1 yıl önce

Martı bilmem ama haziranda %100 atama olacak hala olacak mı demenin anlamı yok çünkü bir ülkenin başbakanı kalkıp ‘haziranda yeni atamalar olacak’ diyorsa ve bunu kendi resmi sitesinde aynen kullandığı cümle ile haber yapılmasına izin veriyorsa (http://www.akparti.org.tr/site/haberler/secim-isleri-ust-kurul-toplantisi-basladi/57906) biz hala neyi tartışıyoruz birlik olalım haziran atamasını daha öncekilerdeki gibi 30000 yaptırmaya çalışalım.

Misafir Avatar
fransızca öğretmeni 1 yıl önce

fransızca öğretmenlerini gevur zannedenler size geldin, biz türk ve müslümanız elhamdulıllah

Misafir Avatar
sınıfçııııııııııııııııı 1 yıl önce

4+4+4 sisteminin maduru sınbıf öğretmenlerine meb borcunu şubatta ödemelidir hakkımızı verin artık susmayacağızzzzzzzzzzzzzzzz en az 3500 alım olmalı

Misafir Avatar
buket @GÖRRSSEELL 2 yıl önce

artık psikolojimiz bozuldu .herseyden sogudum.

Misafir Avatar
bil 2 yıl önce

ücretli öğretmenlik yapmayı bence mecbur atayacaklar

Misafir Avatar
eğitim ağaca benzer ,kökleri de OKULÖNCESİDİR 2 yıl önce

hakkimiz olani istiyoruz

Misafir Avatar
GÖRRSSEELL 2 yıl önce

100.000 atama yapta mi̇llet başbakan görsün

Meslek liselerinde yeni açılacak alan ve dallar
Meslek liselerinde yeni açılacak alan ve dallar

Haberi Oku