Güncel:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
2014 yılı Emekli Maaş ve İkramiyeler!

En Güncel KPSS Haberleri için TIKLAYINIZ
Toplu sözleşme görüşmelerinden 2014 yılı için 175 TL’lik taban aylık artışı kararı çıkması, Devlet memurlarının 2014 yılında alacakları emekli aylığı ve emekli ikramiyesi miktarlarını da etkileyecek.

2014 yılında memurlara yapılacak zam miktarının da görüşüldüğü toplu sözleşme görüşmelerinde, taban aylıkta 175 TL artış yapılması kararının verilmesi, 2014 yılında emekli olacak Devlet memurlarının alacakları emekli aylık ve ikramiyesinin miktarını da etkileyeceğinden, bazı unvanlarda bu etkinin ne kadar olacağını görebilmek amacıyla memurunyeri.com olarak yaptığımız çalışmada aşağıdaki sonuçlara ulaşılmıştır.

Çalışmada, 2013 yılı ikinci altı ayı için geçerli olan katsayılara göre alınabilecek emekli aylık ve ikramiyesi ile 175 TL taban aylık artışı sonrası 2014 yılı içerisinde alınabilecek maaş ve ikramiye miktarları ayrı ayrı karşılaştırılmıştır.

TABAN AYLIKTAKİ 175 TL BRÜT ARTIŞIN EMEKLİ AYLIK MİKTARINA ETKİSİ

2014-emekli-maas-cetveli-1

TABAN AYLIKTAKİ 175 TL BRÜT ARTIŞIN EMEKLİ İKRAMİYESİNE ETKİSİ

2014-emekli-maas-cetveli-2

NOT:

**Emekli aylığının %4 oranındaki ek ödemeler hesaplamaya dahil edilmiştir.

**Unvanlar ve eğitim durumları örnek olarak seçilmiştir. Aynı unvan için farklı eğitim durumları ile farklı aylık ve ikramiye tutarları söz konusu olabilecektir.

**Emekli keseneğine esas aylık derece ve kademeleri 30 hizmet yılı üzerinden örneklik teşkil etmesi bakımından tahmini olarak kullanılmıştır. Bu nedenle hizmet yılları ile derece ve kademeler arasında memurlara göre farklı durumlar söz konusu olabilecektir.

En Güncel Sağlık Haberleri için TIKLAYINIZ

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Yıl sonu partisinde iki öğrenci alkol komasına...
Yıl sonu partisinde iki öğrenci alkol komasına girdi

Haberi Oku