Güncel:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
25 yıllık bir öğretmenin emekli maaşı ve ikramiyesi

En Güncel KPSS Haberleri için TIKLAYINIZ
652 sayılı Millî Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin Öğretmenlerin emekliliği başlıklı 39 uncu maddesinde şu hükümler yer almaktadır:
" Öğretmenlerin emeklilik işlemleri Haziran ve Temmuz ayları içinde yapılır. Bu aylar dışında emeklilik işlemi yapılabilmesi, görev yapılan il sınırları içinde emeklilik talebinde bulunan personelin sınıf ve branşında öğretmen fazlasının bulunması ve işlemin Bakanlıkça uygun görülmesine bağlıdır."

Bu hükme göre öğretmenlerin Haziran ve Temmuz ayları dışında emekli olması mümkün değildir. Yaş haddinden emeklilik durumunun istisna olduğunu belirtmemiz gerekmektedir.

Bu açıklamalardan sonra 25 yıllık hizmeti bulunan bir öğretmenin emekli maaşı ve ikramiye hesabını yapmaya çalışacağız.

Aylık Hesaplama Parametreleri
Özel Hizmet Göstergesi : 9500 Aylık Katsayısı : 73837 Taban Aylık Katsayısı : 987980

Aylık ve İkramiye Miktarları
Özel Hizmet Aylığı : 368.26

Kıdem Aylığı : 27.69

Aylık İkramiye : 20,582.06
Temel Aylık : 249.20

Taban İkramiye : 24,699.50
Taban Aylığı : 740.98

Kıdem İkramiye : 922.96
Ek Aylık : 55.45

Bağlanan Aylık : 1,386.14

Toplam İkramiye : 46,204.53
Ödenecek Aylık : 1,386.14
Toplam(Ödenecek Aylık+Ek Aylık) : 1,441.58

Eğer hizmet süreniz farklı ise aşağıdaki açıklamalar çerçevesinde yeni hesaplamalar yapabilirsiniz

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığının internet sayfasında yer alan http://uyg.sgk.gov.tr/IkramiyeMaasHesapla4c/Welcome.do adresine girerek sadece bazı bilgileri ekranda gördüğünüz kutucuklara yazmanız yeterli olacaktır. Bu işlemleri internet kullanmasını bilen ve belirttiğimiz adresi yazabilecek kadar bilgisi olan herkesin yapması mümkündür.

Öncelikle bordronuzdaki bilgileri kutucuklara yazarak emekli maaşınızı hesaplayabiliriz. Yani her memur derece ve kademesini kutucuklara yazabilir. Ayrıca, ek göstergenizi de bordronuzdan öğrenebilirsiniz. Yine kıdem yılınız da bordronuzda yer almaktadır. Yani özetle kutucuklara yerleştireceğiniz bütün bilgiler bordronuzda yer almaktadır.

Bu veriler kutucuklara girildikten sonra karşınıza hesapla butonu çıkacaktır. Hesapla butonuna bastıktan sonra ise ne kadar emekli maaşı ve ikramiye alacağınız ortaya çıkacaktır. İşte bu kadar basit bir işlem için kimseye paranızı kaptırmayın diyoruz. Siz de hem emekli olacağınız yaşınızı, sürenizi ve emekli maaşınızı ve ikramiyenizi hesaplayabilirsiniz. İşte hepsi bu kadar.

Sgkrehberi.com
En Güncel Sağlık Haberleri için TIKLAYINIZ

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
celal yavuz 2 yıl önce

ben maaşmı nasıl öğrenebilirim

Misafir Avatar
SOSYALCİ 2 yıl önce

site yöneticileri reklam koyun tamamda böylesi değil. hele de sürekli öğretmenlerin girdiği bir sitey bu reklamlar yakişmamiş

Misafir Avatar
ufuk 2 yıl önce

ben başka konuda reklam konusunda yazmak istiyorum siteyi acınca karsımda adaam zaylayacakmıs çıplak resimleri hep görmek zorundammıyız ilacin ismini verseniz ben artık girmek istemiyorumböyle devam ederse

Misafir Avatar
elif ceylan 2 yıl önce

ikramiyeye bak yaaa lise mezunları 100 bin ikramiye alıyor halimize bak kafanı sokacak bi ev almaya kalkışsan yandın

Misafir Avatar
ben 2 yıl önce

bazı meslekler performans düşüklüğünü kabul etmez,öğretmenlikte bunların başında gelir ki o milletin geleceğini etkiler ben çocuğuma 50 yaşın üstünde bir öğretmenin eğitim vermesini istemem,öğretmenlerin emeklilik şartları düzeltilmeli yaş bekleme durumları ortadan kaldırılmalıdır.

Misafir Avatar
nasıl olayım 2 yıl önce

şuan aldığım maaşın yarısını ev kirası ve faturalara ödüyorum kalanıyla yalnızca temel ihtiyaçlarımı alabiliyorum emekli olsam aç kalacağımı açık ve net olarak göstermişsiniz,bu şartlarda emekli olabilecek varmı acaba 65 yaşına kadar performansımız azalsada çalışmaya devam etmek zorundayız.

'Müslüman ülkede Papa’yı değil, Peygamberimizi...
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Çerez parası diyorlar milyarlık arabaya....

Haberi Oku