Bugun...Alan Değişikliği Kabak Tadı Verdi!
Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI'nın 12 Kasım 2013 tarihinde yaptığı açıklamasındaki belirsizlik devam ediyor. Bir tarafta sınıf öğretmenliğine dönmek isteyen alan mağdurları; diğer tarafta ise alan değişikliği iptaliyle mağdur olan Zihinsel Engelli ve Teknoloji Tasarım öğretmenliğine geçen sınıf öğretmenleri… İki yıldır sonuçlandırılmayan sorunla ilgili yapılan açıklamaların ardı arkası kesilmezken hiçbir açıklama yaşanan tereddütleri tam olarak gidermiyor.

+ -
 2012 de İl içi alan değiştiren binlerce öğretmen Teknoloji ve Tasarım Ve Zihinsel Engelliler Öğretmenliğine geçiş yapmıştı.

Alanlarında bir yıl çalışıp seminer de alan bu öğretmenlerin yeni alanları Danıştay 2.dairesi tarafından iptal edilmiş; eski branş ve görev yerlerine gitmek zorunda bırakılmışlardır.

Mağdur edilen bu öğretmenler “Alanımızı sevdik ve başarılıyız ve sınıf öğretmenliğine dönmek istemiyoruz” taleplerini bakana ilettiler.

Diğer taraftan alan değiştirdiği için pişman olan ve sınıf öğretmenliğine dönmek isteyenlerin çağrıları da bir türlü karşılık bulmadı.

Bakanın defalarca mağduriyetlerin giderileceği ve bu öğretmenlerin yeni alanlarında kalacağı çalışmalarının yapıldığını söylese de; önceki günlerde verdiği mağdur öğretmen rakamları binlerce mağdur öğretmende tedirginlik yarattı. Bakanın verdiği ve alanlarına tekrar geçireceğiz dediği rakamlar eksik olduğu için kafalarda soru işareti bırakmıştır.

Yeni alanları olan Teknoloji Tasarım ve Zihinsel Engelliler alanını tekrar isteyen bu mağdur öğretmenler artık yetkililerden çözüm ve bu çözümün de bir an evvel gerçekleşmesini istiyorlar.

Yüzlerce mağdur öğretmenin konuşarak bir türlü sonuca ulaşamadığı soru şu:

Bakanın alan değişikliği ile ilgili verdiği rakamlar hangi öğretmenleri kapsıyor?

İl içinde alan değiştirenleri mi?

İl dışına atananları mı?

Sadece Zihinsel engellileri mi kapsıyor?

Yoksa Teknoloji Tasarım öğretmenlerini de kapsıyor mu?

Sınıf öğretmenliğine dönmek isteyen alan değişikliği mağdurlarının durumu ne olacak?

MEB’in binlerce öğretmenin cevabını merak ettiği bu soruların cevabını vermesi çok mu zor?

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
 YUKARI