CHP liderinden jet mağdur yanıtı

Kılıçdaroğlu Başbakan'ın "mağdur edebiyatı yapmayın" sözlerine yanıt verdi: "16 günlük bebeği annesinden ayırırsan bu mağdur edebiyatı değildir ey Binali Yıldırım."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
CHP grup toplantısına Hava Harp okulu öğrencileri de katıldı
Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının satırbaşları şöyle:

KERBELA: ACILARI UNUTMAYACAĞIZ
Bugün Muharrem ayının 10. günü. İslam dünyasındaki derin yarılmanın kilometre taşlarından biri. 1377 yıldır İslam dünyası bu acıyı yaşıyordu. Hüseyin Yezidin zulmune direndiği için şehadet şerbetini içmiştir. Biz yas tutan bütün insanlarımızı çektiği acıları bugün andıkalrı için şükran borçluyuz. Acıları unutmayacağız.

AKP'YE BAŞ SAĞLIĞI
PKK terör örgütünün şehit ettiği askerlerimiz. Hep söyledik teröre karşıyız. "Köklerini kazıyacağız " diyorlar. Ne yapacaksanız yapın. Kanun dediniz tamam dedik. Neden önlem alınmıyor? "Önlem alıyoruz?" Ne önlemi alıyoruz. SWon bir kaç ayda şehit sayımız 88. Bu terör böyle önkenmez diyorduk. Anlamazsınız dediler. 2002'de terörsüz Türkiye devraldılar şimdi terör batağındayız. Bize bunlaqrı kusuru yok dememizi bekliyorlar. Vatandaşın acısını kim dillendirecek. Ülkemizde barış ve huzurun olmasının istiyoruz. Teröre hep birlikte karşı çıkmamız gerekiyor. Yeri geldiğinde eleştirmekten kaçınmayacağız. AKP Van Özalp ilçe başkanı ve Muş'ta da AKP ilçe başkanı öldürüldü. Başbakan ve AKP camiasına başsağlığı diliyoruz. Terör kime yönelirse yönelsin karşıyız. Birlikte mücadele etmek hepimizin görevimizdir.


ANLAŞILAN ŞEHİT HABERİ YAPILMASIN İSTENİYOR


Bu sabah erken saatlerde bir gazetecinin evi basıldı. DHA'nn Tunceli'de görev yapan muhabirin evi basıldı. Tunceli'deki protestoları haber yaptı diye evi basılıyor. Ne zamandan beri bir gösteriyi izlemek gazeteci için suç oldu. Öyle isteniyor ki hiç bir şey haber yapılmasın. Şehit haberi de yapılmasın isteniyor. Bir haberi yapmak ne zamandan beri propaganda oluyor? Gazeteciyi suçlamak bizim haber alma hakkımızı kısıtlamaktır.

GAR KATLİAMI
10 Ekim 2015 Ankara Garı'nda iki canlı bomba 101 vatandaşımızın hayatına mal olan bir terör saldırısını düzenledi. Rakam kesin değil, kimisi 107 diyor, kimisi 102 diyor. Ama biz rakamı savcıdan alınan iddianameden aldık. Gar'da güle oynaya barış isteyen insanlar. Bu ülkenin gençleri huzurla yaşamak istiyorlar, terörsüz bir Türkiye istiyorlar. Bütün partiler gittiler. Ankara'daki bütün büyükelçiler terörün olduğu yere karanfiller bıraktı. Dün bunun yıl dönümü, aileler gelmiş, yine anmak istiyor. Biber gazı jop... Türkiye'ye yakışmıyor! Bir annenin çocuğunun öldü yere karanfil bırakması suç mu? Biz bu ayıbı ortadan kaldırmak için daha ne kadar bekleyeceğiz.
Önlemi almayan hükümet ama terörü gerçekleştirenler IŞİD terör örgütünün üyeleri. Yani İrak Şam İslam Devleti militanları. Koktely terör demeye başlamışlardı o dönem. Şimdi IŞİD terör örgütünden dert yanmaya başladılar. IŞİD 70 ilden eleman devşirirken bu ülkenin yönetiminde kim vardı!

DIŞ POLİTİKA YOL AYRIMINDA
Dış politika ayrıma geldi. Musul operasyonu başlıyor.  Musul operasyonu ne demek? IŞİD operasyonu sonrası bölgedeki yeni senaryoları hayata geçirmek! Türkiye'nin burada çok dikkatli bir dil kullanması gerkeiyor. Sayın Erdoğan, Dubai TV'ye verdiği bir demeçle meshebi bir gerilime neden oldu. Bunun üzerine Irak Türkiye'ye Başika'yı terk et dedi. Kullanacağınız dil çok önemli.

IRAK HÜKÜMETİNE SESLENDİ
Merkezi Irak Yönetimi'ne seslenmek isterim: Irak'ın kaderini Irak halkının belirlemesi gerektiğini savunuyoruz. Ortak kültürümüz tarihimiz var. Başika'da bizim askerlerimizin bulunması sıradan bir olay değildir. Irak halkının güvenliği için orada duruyor. Burada size yönelik itici sözler yüzünden Başika'daki askerlerle ilgili çıkışlarda bulunmayınız. Biz Musul'da Kerkük'te, ve diğer Irak bölgelerinde terörün çıkmasını istiyoruz. Bize bir görev düştü. Sizin isteğiniz üzerine geldik ve dolayısıyla görevimizi yapmamıza izin verin. Biz Irak halkıyla dostluğumuzu sürdürmeye kararlıyız.

İKİ TANE BAŞBAKAN RESMİ VAR

Burada önemli bir olayla karşı karşıyayız. Dışişleriyle ilgili konuşması gereken biri varsa Dışişleri Bakanı'dır, o konuşmuyorsa Başbakan konuşur. Neden Cumhurbaşkanı konuşuyor? Enerji konferansı yapıyor, Başbakan yok ortada. İki tane resmi Başbakan var, biri fiili başbakan Binali Yıldırım, biri gölge başbakan Berat Albayrak
Sayın Binali Yıldırım, koltuğunuzun hakkını verin ve yetkilerinizi başkalarıyla paylaşmayın. Aksi halde siz kan kaybediyorsunuz. Musul ile ilgili birinin konuşması gerekiyorsa konuşacak kişi Dışişleri Bakanıdır, Başbakandır, Cumhurbaşkanı değil" 
İstanbul'da bir Laleli esnafı vardı! Bunlar bir tarih yazıyorlardı. Avrasya'dan ağırlıklı olarak Rusya'dan gelenler Laleli'den alışveriş yapıyordu. Kapalıçarşı'da bir dükkanın hava parası bile bir servetti. İstanbul'da Bağdat Caddesi'nin hava parası dudak uçuklardı. Şimdi dükkanlar kapanıyor. Bütün bunlara baktığımızda Türkiye iyi yönetilmiyor. Otellerde eskiden yer bulamazdınız. Turizm bölgelerini saymıyorum İstanbul gibi turizm şehrinden söz ediyorum.
Korkularından bir şey söyleyemiyorlar. Acaba bir şey söylersek bizi de hapse atarlar mı diye korkuyorlar. Ben şimdi Adalet ve Kalkınma Partisi'ne oy verenlere sesleniyorum. 14 yıl boyunca ne istedilerse yaptılar. Ama bütün başarısızlıklarını belli gruplara yükleme konusunda ciddi bir başarı elde ettiler.
Efendim biz bunu yapmayacaktık ama PKK bizi kandırdı, efendim bizi cemaat kandırdı. Ama siz şunu sormadınız: Yav kardeşim size oy verdik de her gelen sizi kandırsın diye mi oy verdik! Herkesin oyuncak haline getirdiği bir iktidar Türkye'yi yönetebilir mi? Elinizi vicdanınıza koyun ona göre karar verin. Türkiye artık bu kadar ağır yükü taşıyamıyor.

O ZAMAN SENİN FETÖ'DEN FARKIN YOK!
14 yıldır FETÖ'den haberimiz yok diyorlardı. Açıkladım burada MGK'da altına attıkları imzayı. Emrullah İşler, şöyle bir açıklama yapıyor: O konu bizim tarafımızdan MGK gündemine getirilmemiştir. Yani karar aldılar ama hiç bir işlem yapmadılar. Nasıl oldu da sizi kandırdılar o zaman? Aynı menzile farklı yoldan gidiyorsanız zaten farklı bir iş yapamazsınız. O zaman senin FETÖ'den bir farkın yok demektir.
Diyorlar ki gidiyoruz kimseye darbe girişimini anlatamıyoruz. Üniversitelerden hocaları attınız mı attınız. Binlerce öğretmeni işinden ettiniz mi? Sorgusuz sualsiz askerleri hapse attınız mı, yüzlerce gazeteciyi hapse attınız mı, attınız, yüzlerce iş adamının mal varlığına el koyup devletin kasasına attınız mı, attınız. Gaziantep'de el konulan fabrikadaki işçilerin hakkına kim sahip çıkacak?
Binlerce mağdur var, şimdi hakimlere baskı yapılıyor, sakın ola beraat kararı vermeyin diye. Bugün savcı benim hakkımda dava açmış. 2 yıl 8 aylık hapis istemiyle. Değil 2 yıl 8 ay 2008 ay hapis cezası açmazsanız adam değilsiniz. Kim açmış Bilal oğlan açmış. Babacığım paraları sıfırlayamadım diyen sen değil miydin?

"ŞEYTAN SENSİN"
Suçu şahsi olmaktan çıkardınız, kolektif suç haline getirdiniz. Adamı alıyorsunuz, eşini de alıyorsunuz. Bütün o çocuklara sahip çıkacağız. Hapishaneler tıka basa dolu. Cezaevlerinde kötü muamele de var, işkence de var. Bunu ben söylemeyeceğim de kim söyleyecek? Hapishaneleri açmaktan korkuyorlar. Orada kötü muamele var. İnsan hakları ihlalleri var. Zulmün karşısında tutan dinsiz şeytandır, ben şeytan değilim, şeytan sensin.
 
MAZLUMLARA SAHİP ÇIKACAĞIZ

Biz bütün mazlumlara sahip çıkacağız. Cezaevlerind eişkence de var kötü muamele de var. Ben bunu dile getirmeyeceğim de kim dile getirecek! O kadar ki ben size örnek vereyim; 12 Eylül darbe sonrası darbecilerin en çok korktuğu şey işkence iddialarıydı. Bütün hapishaneleri açarlardı dışarıdan gelenler gelip gezerlerdi. Hapishaneleri açmaktan korkuyorlar. Diyorlar ki ey Kılıçdaroğlu Yenikapı ruhu ne oldu! Ben özgürlükleri savunuyorum, ben Yenikapı'da bunların hepsini savundum. Benim inancıma göre zalime teslim olmayız!
Komisyonda deniliyor ki hep birlikte hapishaneleri gezelim. AK Partili üye diyor ki "niye gidiyoruz, benim silahım olsa kafalarına sıkarım" diyor.

 EYY BİNALİ YILDIRIM
 Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nin 14. maddesi var. Adil yargılama maddesi. OHAL'de bu madde askıya alınıyor. Sonra da dönüp Yenikapı ruhundan bahsediyor. Hapisteki gazeteciler! Neden kelepçe takarsınız?
Mağdur edebiyatı yapmayın diyorlar bize; bizim yaptığımız mağdur edebiyatı değil. 16 günlük bebeği annesinden ayırırsan bu mağdur edebiyatı değildir ey Binali Yıldırım.  Sende çoluk çocuk sahibisin. Eşine sor bakayım o çocuk nedir annesi için. Yargılanmadan mahkum olmadan sen bir adamı nasıl suçlu ilan edersin!
Bakın biz darbeye karşıyız, askeri öldürenleri yakalayın, vatandaşı öldürenleri yakalayın. Adaletin önüne çıkarın heabını sorun! Ama kardeşim sen böyle yapmıyorsun, vatandaştan hesap soruyorsun. Bütün Türkiye genelinde 1 milyon mağdur var. OHAL öncesi hocalar üniversiteden bildiri yayınlamışlar onları da üniversiteden atıyorlar. Mahkum oldular mı, hayır, bazıları yargılanıyor bazıları yargılanmıyor. Biz mağdurların hakkını korumak zorundayız. Zulme meyletmeyeceğiz. Bu bizim hem inancımız hem de siyasal görüşümüz itibariyla böyledir. O kadar ciddi vakalar var ki; konuşmamın başında söyldim; 101 vatandaşımız canlı bomba saldırısında hayatını kaybetti.

DARBE FIRSATÇILIĞIYLA KARŞI DARBE YAPIYORLAR
8 aylık hamile kadını hapse alıyorsunuz, şeker hastası adamı hapse alıyorsunuz, ya bari ilacını verin! Bir darbe fırsatçılığı yapıp karşı darbe yapıyorlar. Sen bu tutumla devam edersen Türkiye'de senin darbe yaptığını bütün dünya anlayacak! Biz ne yapıyoruz; biz sadece demokrasinin gereği olarak sizi uyarıyoruz. PKK 'da yanlış yaptınız dedik, Gülen olayında yanlış yapıyorsunuz dedik. Aynı şeyi yine söylüyoruz: Darbeye elbette karşıyız, bankaya para yatırdın diye devlet memurunu atacaksın o bankaya kurulma izni veren siyasetçiyi koruyacaksın! Böyle bir şey olur mu?

ÖZET YILMAYACAĞIZ
Özet; yılmayacağız, mücadele edeceğiz. Demokrasi için savaşacağız. Türkiye'deki 1 milyona sahip çıkacağız. Bütün masumlara mazlumlara sahip çıkacağız. Hiç kimse umutsuzluğa kapılmasın. İnsanımızı seviyoruz.
 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
merdo - 2 ay önce
Valla helal olsun ne günlere kaldık.Bu gidişle Chp ye oy vereceğim Müslümanın sadece ismi kalmış yapılan zulümü görmez oldular.İnsan devlet kontrolündeki sendikaya üye olduğu için vb. konularda nasıl mesleğinden atılabilir.
Avatar
mazlum - 2 ay önce
hela sana kılıçdaroğlu
Avatar
mesut - 2 ay önce
baştan sona kadar haklı
Avatar
Hep mağdur - 2 ay önce
Ben 28 şubat mağduruydum. Açmadım başımı okulu bıraktım. Sonra açmak zorunda kaldım. 1.5 sene geç mezun oldum. Ogünlerimi hiç unutmadım. Ne yapılan zulmü ne haksızlığı ne cemaatlerin tarikatların pısırıklığını ne bir gün bile derse girmemezlik etmeyen ders düşürmeyen ilahiyat fakültesini ne senatoda ilk yasağa imza atanın ilahiyatçı olmasını. Hem cematlerden nefret ettim hem chp zihniyetinden. Chp den hep korktum. O günleri hiç unutmadım. Bu süreç akp yi doğurdu. Kayıtsız şartsız destek verdim. Her seçimde aksatmadan. Chp nin karşısında olması yeterliydi. Başka alternatif yoktu. Şimdi ise eşim mağdur oldu. Ve chp savunuyor. Ağaç kökü yiyecekmişim akplilere göre. Bu günleride unutmayacağım eminim. Bir gün chp li olma kararı vereceksin deseler gülerdim. Kılıçdaroğluna gandi diyenlere gülüyodum. Gandimi denemek lazım
Avatar
hayırdır. - 2 ay önce
seçim zamanı birbirinizi desteklemiştiniz.fetocu şerefsizlerde sizi destekledi.şimdi diyetmi ödemeye çalışıyorsun.erken seçim ihtimaline karşı madur edebiyatı yapanlardan oy devşirme işi galiba.akıllı çocuk..sözde sana göre onlar darbe destekçisi değil nerdeyse mazlum ilan edeceksin.benim etrafımda fetocu olanın dışında kimse görevden alınmadı.hala ortalıkta gezen biton fetocu olduğu da muhakkak.tepeden itibaren tabana kadar ayıklama olmalı.
Misafir Avatar
kazım - 2 ay önce @hayırdır.
suçlular cezalandırılmasını en az sizin kadar istiyorum ama sizinki sadece bu değil hukuk kapsamında insan hakları kapsamında, dinimiz kapsamında, hata yapıyorsunuz masum insanları da işin içine sokmaya çalışıyorsunuz.Sizi gördükçe insanlığın kaybolduğunu düşünüyorum ,içinizin yağı eriyor,zevkten dört köşe oluyorsunuz. ama benim konum bu değil suçun şahsiliği diye bir mesele var ama nerden anlayacaksınız,İleri ki zamanlarda eminim sizlerde darbecileri kınamaya devam edeceksiniz ama masumlara ettiğiniz laflar yüzünden ha bu dünyada umarım bu dünyada olur (o bir dünyaya kalmaz) ha o bir dünyada gerçekleri görüp yerin dibine girmeye çalışacaksınız bundan o kadar eminim ki onun için söylediklerin gözümde anlamsız kalıyor.Darbeyi yapan destek veren kim varsa Allah belasını versin ayrıca kim bunu kullanıp masumları eziyorsa,işinden ediyorsa,sosyal haklarını ellerinden alıyorsa,topluma çıkamaz hale getiriyorsa aynı dileklerimi onlarada iletiyorum.Ama bu söylediklerim yine seni kesmez.
Misafir Avatar
kazıma - 2 ay önce @hayırdır.
evt gözüm döndü 15 temmuz gecesi vatan millet için sokağa çıktığımda,çevremde fetocu bildiklerimin hiçbirisini meydanlarda göremedim.gözüm döndü çünkü ben başımı ortaya koydum ogece,,,ve fetocuların ne kadar hain olduklarına ve onu destekleyenlerin evlerinde keyifle reisi darbecilerin öldürmesini beklediklerini gördükçe gözüm döndü..millete rağmen pensilvanya sapığının işgal teşebbüsüne direnen milletine kursun sıkan şerefsiz feto askerlerini görünce gözüm döndü..binamda oturan fetocunun o gece oğlu sokağa çıkarken kapıda bağırarak ona engel olmasını duyunca gözüm döndü.şimdide 17 /25 aralıktan sonra ne halt oldukları belli olan fetoya desteklerini inadına sürdüren sendikasında bulunan toplantılarına devam eden stv yi avrupa yayınından izlemek için uydu değiştiren,zaman kapatılınca bakış gazetesine devam eden.himmet haraç toplayan ve ve.... şimdide mağdurz kandırılıdık diyenleri gördükçe gözüm dönüyor.dönmeyede devam ediyor.şu an her fetocu defolup gitsin pensilvayasına..
Misafir Avatar
Hep mağdur - 2 ay önce @hayırdır.
evet akıllı çocukmuş dediğiniz gibi. Banka müşterisiyle fetöcüyü ayırt edebilecek akla sahip bence.
Misafir Avatar
kazım - 2 ay önce @hayırdır.
yazık, senin gibilerin gözü dönmüş hukuk umrunuzda değil milleti ihraç ediyorsunuz sonrada suçsuzluğunuzu kanıtlayın diyorsunuz.Tarafgil olmuşsunuz önemli olan a partisi b partisi değil insancıl duruştur,bağnazlık diz boyu ,binlerce insanın vebali boynunuza ne yaptığınızı ve düşündüğünüzü Allah biliyor.
Avatar
ömer - 2 ay önce
bir aydır açıktayım.ne zaman geri döneceğiz tarih söyleyin.
Avatar
MUHSİN - 2 ay önce
Şu dakikadan sonra sağcılık solculuk kaygısı güdecek değilim. İki kızım ve eşimle beni ortada bırakan bir partinin savunuculuğunu yapacak kadar mazoşist değilim. Beni kim savunuyorsa tabiki onu destekleyeceğim. Devlet bahçeli beni partinin başında tutsun diye AKP nin koltuk değneği oldu yazıklar olsun. Bu kadar insan isşiz kalmış ortada kalmış umurlarında değil. Ben bi gariban öğretmenim darbeyle ne işim olur. Yokluk içinde okudum 13 yıllık devlet memuruydum. Memuriyet hayatımda bir kez bile uyarı almadım ben mi devlet düşmanı, vatan hainiyim. AKP kendi ayaklarına sıkıyo şu an ama farkında değil.
Avatar
Kazım - 2 ay önce
suçlular cezalandırılmasını en az sizin kadar istiyorum ama sizinki sadece bu değil hukuk kapsamında insan hakları kapsamında, dinimiz kapsamında, hata yapıyorsunuz masum insanları da işin içine sokmaya çalışıyorsunuz.Sizi gördükçe insanlığın kaybolduğunu düşünüyorum ,içinizin yağı eriyor,zevkten dört köşe oluyorsunuz. ama benim konum bu değil suçun şahsiliği diye bir mesele var ama nerden anlayacaksınız,İleri ki zamanlarda eminim sizlerde darbecileri kınamaya devam edeceksiniz ama masumlara ettiğiniz laflar yüzünden ha bu dünyada umarım bu dünyada olur (o bir dünyaya kalmaz) ha o bir dünyada gerçekleri görüp yerin dibine girmeye çalışacaksınız bundan o kadar eminim ki onun için söylediklerin gözümde anlamsız kalıyor.Darbeyi yapan destek veren kim varsa Allah belasını versin ayrıca kim bunu kullanıp masumları eziyorsa,işinden ediyorsa,sosyal haklarını ellerinden alıyorsa,topluma çıkamaz hale getiriyorsa aynı dileklerimi onlarada iletiyorum.Ama bu söylediklerim yine seni kesmez.