Daha önce okul müdürlüğü yapmış olanların hakları saklı mı?

Daha önce okul müdürlüğü yapmış olanlar, sözlü sınava tabi olmadan yeniden okul müdürlüğüne atanabilir mi?

Daha önce okul müdürlüğü yapmış olanların hakları saklı mı?



SORU: 1- Daha önce okul müdürlüğü yaptım. Yeniden herhangi bir prosedüre tabi olmaksızın okul müdürlüğüne atanabilir miyim? Daha önceki okul müdürlüğü

görev süremin 1 veya 4 yıl olması fark eder mi?

Cevap: Okul müdürlüğü öğretmenliğin yanında ikinci görev olarak tanımlanmış olup kazanılmış hak kapsamında değildir. Müdürlük için yeniden görevlendirilmeye

ilişkin bir düzenleme yoktur. Daha önce yaptığınız müdürlük görevi müdür olarak görevlendirilmek için 6. maddede gerekli şartı sağlamanız anlamına gelir. Ayrıca sözlü sınava çağrılırken boş kadronun 3 katı hesabında yöneticilik süreleri de puan olarak size gelecektir. Tekrar Müdürlüğe dönmek için Haziran ayında başlayacak sözlü sınav sürecine dahil olmanız gerekir.

SORU 2- Daha önce okul müdürü iken ayrılıp başka bir kamu kurumuna geçtim. Yeniden MEB'e dönmek istediğimde okul müdürlüğüne, yönetmelikteki sözlü sınav sürecine tabi olmaksızın atanabilir miyim?

Cevap: Hayır. Tek yol sözlü sınava bağlı olarak görevlendirilmek. Bir de proje okulları ile direkt bakanlığa bağlı kurumlara bakan onayı ile görevlendirme yapılabilir.

SORU 3- Yönetmeliğin 6. Maddesinde yer alan şartlar müdürlüğü atanma şartları mı yoksa müdürlük sözlü sınavına başvurabilme şartları mı?

Cevap: Müdürlüğe atanmak artık yok. Görevlendirme var. 6. Madde kimlerin okul müdürlüğüne doğal olarak sözlü sınava başvurabileceğini düzenliyor.


Etiketler; #

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.