Bugun...


Develi İmkb Anadolu Öğretmen Lisesi'nde Öğretmen Okulları'nın Kuruluşunun 164.yılı Kutlamaları
Öğretmen Okulları'nın kuruluşunun 164.yılı, Develi İMKB Anadolu Öğretmen Lisesi'nde yapılan çeşitli etkinliklerle kutlandı.

+ -
Öğretmen Okulları'nın kuruluşunun 164.yılı, Develi Anadolu Öğretmen Lisesi'nde yapılan çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Öğrencilerin organizesiyle düzenlenen etkinliğe, Kaymakam Enver Ünlü, Belediye Başkanı Recep Özkan,ilçe Garnizon Komutanı Personel Yüzbaşı Kamil Karameşe, ilçe milli eğitim müdürü Bekir Karabulut ile davetliler katıldı.
 
Etkinlik kapsamında öğrenciler, tiyatro Oyunları sahneleyerek, şiirler okudu. 
Kutlama programında, yıl içerisinde yapılan kompozisyon ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere, Başkan Recep Özkan ve Garnizon Komutanı Karameşe tarafından çeyrek altın verildi.
 
Van'da meydana gelen deprem sonrası Kayseri'ye gelerek Develi Anadolu Öğretmen Lisesi'nde eğitimine devam eden 9. sınıf öğrencisi Erhan Yüce, depremde yaşadıklarını anlatarak, kendisine yardımda bulunanlara teşekkür etti.
 
Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde oturduğunu ve Van Anadolu Öğretmen Lisesi'ni kazandığını dile getiren Yüce, "Okulum depremde zarar görünce Develi'ye gelmek zorunda kaldım. Geldiğim için içimde tereddütler vardı, ama şimdi hepsi geçti. Ben ise böyle bir okulda okumanın gururunu ömrüm boyunca gönlümde taşıyacağım" dedi.
 
Okul Müdürü Arif Erol da, öğretmen okullarının ülkenin dört bucağına kök salmış asırlık çınar olduğunu söyledi.
 
Erol, "Bu ulu çınarların dalları yurdun dört bucağında saçaklanmış, gölgesi vatan toprağının her karışını kuşatmıştır. Bu okullardan yetişen elleri öpülesi öğretmenlerimiz hepimizin hayatında unutulmaz izler bırakmıştır" dedi.
 
YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
 YUKARI