Bugun...


Diyarbakır’ı Olimpiyat Heyecanı Sardı
Diyarbakır Özel Nil Koleji tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenecek Diyarbakır Matematik Olimpiyatı (DİMATO)’na şimdiden 100'den fazla ilköğretim okulunun başvuru yaptığı belirtildi. Diyarbakır merkez ilçe ve köylerden çok sayıda ilköğretim...

+ -
Diyarbakır Özel Nil Koleji tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenecek Diyarbakır Matematik Olimpiyatı (DİMATO)’na şimdiden 100'den fazla ilköğretim okulunun başvuru yaptığı belirtildi. Diyarbakır merkez ilçe ve köylerden çok sayıda ilköğretim okulunun katılacağı olimpiyatlarda dereceye giren öğrencilere altın ve çeşitli hediyeler verilecek.

        DİMATO ile ilgili basın açıklaması yapan Özel Nil Koleji Müdürü Ali Pehlivan, olimpiyatı düzenlemede temel amaçlarının TÜBİTAK ilköğretim matematik olimpiyatına olan ilgili artırmak olduğunu söyledi.

        Pehlivan, “Matematiği öğrencilerin dünyasındaki anlamsız ezberler yığını olmaktan çıkarıp, gerçek hüviyetini öğretmeye çalışmak, bu arada istekli ve yetenekli öğrencilerin yeteneklerini geliştirmek, teşvik etmek ayrıca yetenekli öğrencileri ödüllendirmek amacıyla bu yarışmayı düzenliyoruz.” dedi.

        “Bu bilim denizine bizimde damla kadar katkımız olduysa kendimizi bahtiyar sayacağız.” diyen Pehlivan, DİMATO’ya ilginin her geçen yıl katlanarak devam ettiğini söyledi.

        DİMATO 31 Mart Cumartesi günü yapılacak. Diyarbakır’da 100’den fazla ilköğretim okulunun en iyi 12’şer kişilik öğrencilerinden oluşan takımları katılacak. Sonuçların aynı gün açıklanacağı olimpiyat ödül töreniyle sona erecek. Diyarbakır’da dereceye giren öğrencilere çeyrek altın ve başarı belgesi onları hazırlayan öğretmenlerine çeyrek altın ve plaket, okul müdürlerine ise kol saati ve plaket ile ödüllendirilecek.
YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
 YUKARI