Eğitimde Radikal Kararlar Alacağız!

Erdoğan, "Eğitim öğretim sistemimizin hedefi, sadece kariyer yapmaya veya sınav geçmeye odaklı bireyler yerine, aklıselim, kalbiselim, zevkiselim sahibi bir nesil yetiştirmek olmalıdır. İçinde bulunduğumuz dönem bu tür radikal adımları atabileceğimiz mümbit bir dönemdir. Allah'a hamdolsun Türkiye böyle bir sistemi inşa edecek birikime, imkana, kaynağa şu an fazlasıyla sahip' dedi.

Eğitimde Radikal Kararlar Alacağız!Biz son 13 yılda eğitim sistemimizi bu tek tipçi, kompleksli zihniyetin tahakkümünden kurtarmak için büyük çaba harcadık. 

Eğitim öğretim sistemimizin hedefi, sadece kariyer yapmaya veya sınav geçmeye odaklı bireyler yerine, aklıselim, kalbiselim, zevkiselim sahibi bir nesil yetiştirmek olmalıdır. Bunun için de sistemin kadim değerlerimizi merkeze alan bir anlayışla, ilim, irfani hikmet esasları üzerine yeniden inşa edilmesi şarttır. İçinde bulunduğumuz dönem bu tür radikal adımları atabileceğimiz mümbit bir dönemdir. Allah'a hamdolsun Türkiye böyle bir sistemi inşa edecek birikime, imkana, kaynağa şu an fazlasıyla sahiptir.

Türkiye, tarihin hiçbir döneminde dışarıdan sömürge haline getirilmemiş, müstemleke durumuna asla düşmemiştir. Ancak her dönemde bu ülkede Batı'ya karşı duyulan aşağılık kompleksi sebebiyle orada olanı sorgusuz sualsiz almaya teşne bir kesim maalesef var olmuştur.

Sömürge kafalı, jakoben, kolaycı ve kopyacı, eser veremeyen, milletine tepeden bakan bu kesim uzun süre devlet ve toplum hayatımızın kontrolünü ne yazık ki elinde tutmuştur. Toplumumuzun can damarını kesmeyi amaçlayan bu yaklaşımı rahmetli Ahmet Hamdi Tanpınar bir tür kültürel inkar olarak tanımlıyor. Ben de 'Bu hem inkar hem de intihardır' diyorum."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
EĞİTİM - 9 ay önce
eğitim bitti zaten,belli değilmi ortamdan.iki kere ikiyi çarpamayan öğrenciler var.doğuda çocuklar eğitim alamiyor,batidakiler ona göre.herkes uzaktan eğitim aliyor,kalite nerede eğitim nerede.bu ülkenin ne hale geldiği ortada.emek verenin emeği yok sayiliyor.herkes beleşten torpillle iş sahibi olmak istiyor.ben de buna bozuluyorum.
Avatar
Fırat DENİZ - 9 ay önce
haddimiz olmayarak bu konunu ivedilikle çözüm üretilmesini bekliyoruz yine haddimiz olmayarak mahkeme kararlarını uygulayarak ve el yazısı dayatmalarını 6 yaşında ki çocuğa uygulamaktan vazgeçelim masa başında oturan eğitimcilerden değil de sahada görev yapan eğitimcilerin de sesine kulak verilmeli diyoruz bu kadar da söz hakkımız olmalı diyoruz. sürç-i lisan eyledikse affola saygılarımızla.
Avatar
Hakkı BİLİR - 9 ay önce
münafıklar yıllardır eğitimin içine ettiler. sıra geldi öldürücü darbeyi indirmeye. Allah fırsat vermez inşAllah.
Avatar
BARIŞ - 9 ay önce
önceli̇kle öğretmenler arasinda bariş sağlanmali. aksi̇ halde okullarda hi̇çbi̇r şey üreti̇lmez. sendikaların hepsi eğitimin üstünden ellerini çekmelidir. çünkü her birisi bir siyasi parti gibi davranıyor. hiçbir cemiyet ve cemaate, vakfa vs. fırsat verilmemeli. ne yapılacaksa devlet tarafından yapılmalı. ancak o zaman birşeyler olabilir.
Avatar
osman - 9 ay önce
yani daha da başıboş olunacak demektir.uyuyan analar,babalar uyuyun.
Avatar
Hasan ODUNCULAR - 9 ay önce
çocuklar/gençler robot gibi oldu. öğrenme merakı kalmadı. eğitimde varsa yoksa ayak oyunları ve anlamsız yavan tıka basa dersler(!).