Bugun...


Formasyon Sonuçları Neden Açıklanmıyor
Formasyon Sonuçları neden açıklanmıyor

+ -
 Formasyon Sonuçları neden açıklanmıyor.  Pedagojik  Formasyon  Tercih işlemleri  başvuruları 28 Kasım – 6 Aralık 2013 tarihleri arasında Ösym tarafından  alındı. Formasyon Başvuruların bitiminden 10 gün geömesine ragmen formasyon sonuçlarının açıklanamasına  tepkiler çığ gibi büyüyor.

Ösym tarafında yapılan ve milyonlarca adayın giridği sınavların çok kısa bir sürede  açıklanmasına rağmen Ösym tarafından 10  gün geçmesine ragmen Formasyon  sonuçlarının açıklanmamasını  tepkilerin artamasına sebep oluyor.


Ösym tarafıdan Formasyon sonuçları açıklandığı an mebpersonel.com sitemizde olacaktır.

Pedagojik formasyon başvuru kılavuznda formasyon sonuçları için yapıla açıklama 


Yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin İnternet sayfasında yayımlanacak, adaylara belge gönderilmeyecektir. 
Programlara yerleşen adayları gösteren fotoğraflı yerleştirme sonuçları, adayların yerleştirildikleri programların bağlı olduğu üniversite rektörlüklerine ÖSYM tarafından elektronik ortamda gönderilecektir. Üniversiteler tarafından kayıtlar yerleştirme sonuçları açıklandıktan sonra 5 iş günü içerisinde yapılacaktır. Yerleşen adayların kayıt hakları yalnız 2013-2014 öğretim yılı için geçerlidir. Yerleşen adaylar kayıt işlemleri için ilgili üniversiteye başvuracaklardır. ÖSYM’nin yükseköğretim kurumlarındaki kayıt işlemleri ile hiçbir ilişkisi yoktur. Bu konudaki başvuruların doğrudan ilgili yükseköğretim kurumlarına yapılması gerekmektedir. 
YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
 YUKARI