Güncel:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Görevde yükselme sınavı geliyor!

En Güncel KPSS Haberleri için TIKLAYINIZ
 Milli  Eğitim  Bakanlığı  merkez  ve taşra teşkilatı personelinin   görevde  yükselme ve  unvan değişikliği  sınavlarının  hangi  sıklıkta  ve en son ne  zaman  yapıldığı ile  2013  yılında  sınav  açılıp açılmayacağı  konusunda   Bakanlık  tarafından yapılan açıklamayı  memurunyeri .com olarak sizler için yayınlıyoruz. 
Milletvekili Emin ÇINAR verdiği soru önergesi, Milli  Eğitim  Bakanlığı merkez  ve taşra teşkilatlarında  çalışan   memurlar  için  görevde yükselme  sınavlarının  hangi  sıklıkta  açıldığını,  görevde  yükselme  sınavlarının  en son ne  zaman açıldığını ve  2013  yılında  görevde  yükselme  sınavı  açılıp açılmayacağını sormuştu.

Önergeye Milli  Eğitim  Bakanı Nabi AVCI imzalı yazı ile verilen cevapta şöyle denildi:

“Milli  Eğitim  Bakanlığı  Personeli   Görevde  Yükselme ve  Unvan  Değişikliği Yönetmeliğinde  görevde yükselme  eğitimi  ile  unvan  değişikliği  sınavı  duyurusunun iki yılda bir yapı1acağı öngörülmüştür.

Bakanlığımız  merkez  ve taşra teşkilatında bulunan kadrolardan şef unvanı için 14.11.2009, memur unvanı için 18.04.2010, döner sermaye saymanı unvanı için 04.11.2007 ve mimar, mühendis, tekniker ve teknisyen unvanları için ise 16.03.2008 tarihinde görevde yükselme sınavı yapılmıştır.

652 sayılı Millî Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin yürürlüğe girmesinden sonra Bakanlığımız personelinin görevde yükselmelerine ilişkin yönetmelik değişikliği çalışmaları devam etmektedir. Söz konusu yönetmelik çalışmaları sonuçlandıktan sonra görevde yükselme sınavının düzenlenmesine ilişkin çalışmalara başlanacaktır.”
En Güncel Sağlık Haberleri için TIKLAYINIZ

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
amann 2 yıl önce

bırakın bu saçma işleri

Misafir Avatar
şef 2 yıl önce

meb papağan gibi aynı şeyleri tekrarlayıp duruyor, neymiş mevzuat güncellemeleri devam ediyormuş miş muş.hep aynı nakarat yaz yaz bitmez.

Misafir Avatar
fero 2 yıl önce

hep aynı terane.yıllardır çalışma yapıyorlar :)) oyala babam oyala

Misafir Avatar
hasan23 2 yıl önce

2016 ocak ayında olsa süper olur

Misafir Avatar
10 YIL SONRA 2 yıl önce

onuda ancak 20125 yetiştirirsiniz

Misafir Avatar
kzzz 2 yıl önce

yıllardır milli eğitim mümdürlüğünde mühendis olarak görev yapmaktayız. başımıza gelen müdür yardımcıları öğretmenler siyasi , sendika arayıcı ile başımıza gelip oturmuşlardır. bizimde onlar kadar hakkımız var. milli eğitim denince hep öğretmen mi geliyor aklınıza. milli eğitim bakanlığından, taşradaki milli eğitim müdürlüklerinde hep idari kademede memurlarında hakkı vardır.

Minibüsçülere Tayyip Erdoğan tehdidi!
Minibüs şoförlerine gelen mesaj: "Erdoğan'la görüşmeye gelmeyenlere ceza verilecek.''

Haberi Oku