Bugun...


Görevde Yükselme Sınavı Geliyor!
Görevde yükselme sınavı geliyor!

+ -
 Milli  Eğitim  Bakanlığı  merkez  ve taşra teşkilatı personelinin   görevde  yükselme ve  unvan değişikliği  sınavlarının  hangi  sıklıkta  ve en son ne  zaman  yapıldığı ile  2013  yılında  sınav  açılıp açılmayacağı  konusunda   Bakanlık  tarafından yapılan açıklamayı  memurunyeri .com olarak sizler için yayınlıyoruz. 
Milletvekili Emin ÇINAR verdiği soru önergesi, Milli  Eğitim  Bakanlığı merkez  ve taşra teşkilatlarında  çalışan   memurlar  için  görevde yükselme  sınavlarının  hangi  sıklıkta  açıldığını,  görevde  yükselme  sınavlarının  en son ne  zaman açıldığını ve  2013  yılında  görevde  yükselme  sınavı  açılıp açılmayacağını sormuştu.

Önergeye Milli  Eğitim  Bakanı Nabi AVCI imzalı yazı ile verilen cevapta şöyle denildi:

“Milli  Eğitim  Bakanlığı  Personeli   Görevde  Yükselme ve  Unvan  Değişikliği Yönetmeliğinde  görevde yükselme  eğitimi  ile  unvan  değişikliği  sınavı  duyurusunun iki yılda bir yapı1acağı öngörülmüştür.

Bakanlığımız  merkez  ve taşra teşkilatında bulunan kadrolardan şef unvanı için 14.11.2009, memur unvanı için 18.04.2010, döner sermaye saymanı unvanı için 04.11.2007 ve mimar, mühendis, tekniker ve teknisyen unvanları için ise 16.03.2008 tarihinde görevde yükselme sınavı yapılmıştır.

652 sayılı Millî Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin yürürlüğe girmesinden sonra Bakanlığımız personelinin görevde yükselmelerine ilişkin yönetmelik değişikliği çalışmaları devam etmektedir. Söz konusu yönetmelik çalışmaları sonuçlandıktan sonra görevde yükselme sınavının düzenlenmesine ilişkin çalışmalara başlanacaktır.”
YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
 YUKARI