Memura verilen maaş ödülünden vergi alınır mı?

Memura verilen maaş ödülünden vergi alınır mı?



Gelir İdaresi Başkanlığı, 657 sayılı Kanunun 122. maddesi uyarınca verilen

üstün başarı belgeleri ve maaş ödüllerinden gelir vergisi alınmaması gerektiğine

karar verdi.

Başkanlık, söz konusu kararını 193 sayılı Kanunun 122. maddesinde yer alan

memleket bakımından faydalı iş ve faaliyetler kapsamında olmasına dayandırdı.

İşte Gelir İdaresi Başkanlığının görüşü


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.