Bugun...


Minik Öğrencilerden Mektup Var
Antalya'nın Manavgat ilçesinde minik öğrenciler anne, baba, büyükanne ve büyükbabalarına yazdıkları mektupları ve çizdiklri resimleri, postayla gönderdi. Manavgat PTT Müdürlüğü'ne gelen 30 anaokulu öğrencisi mektup zarflarına pulları...

+ -
Antalya'nın Manavgat ilçesinde minik öğrenciler anne, baba, büyükanne ve büyükbabalarına yazdıkları mektupları ve çizdiklri resimleri, postayla gönderdi. Manavgat PTT Müdürlüğü'ne gelen 30 anaokulu öğrencisi mektup zarflarına pulları yapıştırarak mektuplarını görevli memura teslim etti.
Çizmeli Kedi Anaokulu Müdürü Havva Ersoy Karataş, okul öncesi eğitim gören 4,5 ve 6 yaş grubu öğrencilerine öğretmenleri Seda Samar ve Tuğba Öz'ün Haberleşme ders konusunu, PTT Manavgat Şubesi'ne giderek yerinde uygulamalı olarak anlattı. Yerinde ders konusu uygulamalarının öğrencilerin belleklerinde daha kalıcı olduğunu belirten Karataş, öğrencilerin, anne, baba, büyükanne ve büyükbaba için resim ve yazı ile anlattıklarını duygularını mektupla ailelerine ulaşacağını söyledi. Karataş, "Yerinde uygulama ile öğrencilerin küçük yaşta duyguları yazıya, resme dökmelerini sağlıyoruz. Aynı zamanda günümüzde yavaş yavaş kaybolan mektup yazma kültürünü kazandırmak istiyoruz. Öğrencilerin küçük yaşta mektup gönderme heyecanı bizi de heyecanlandırdı." diye konuştu.
Anaokulu öğrencisi Mert Utku, derste yaptığı bir resmi babasına mektup olarak gönderdiğini kaydetti.
YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
 YUKARI