Güncel:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
MTSK SINAV ÜCRET TABLOSU AÇIKLANDI

En Güncel KPSS Haberleri için TIKLAYINIZ
PERSONELMEB NET/ÖZEL HABER
MEB Özel Öğretim Genel Müdürlüğü 11/06/2013 tarihinde yayınladığı yönerge ile direksiyon sınavına görev alan personelin ücret taban ve tavanlarını belirlemişti. Genel müdürlük farklı bir çalışma yaparak 1(bir) kursiyerin katılması halinde bile sınav görevlilerinin ne kadar ücret alacağını hesaplayarak web sitesinde yayınladı. Daha önce sitemizde bu hususta öğretmen-sınav komisyon üyesi ücretlerinin nasıl olacağını yönergeyi yorumlayarak haber yapmıştık.

Bundan sonra yapılacak sınavlarda ilk defa il denetmenleride görev alacak. Komisyon üyeleri kadar ücret alacaklar. İl denetmenleri kursiyer sayısının 150 tan az olduğu sınav merkezlerinde görev almayacak. Sınav komisyon başkanı ile öğretmen arasındaki ücret farkı azaldı. 150 kursiyerin katıldığı direksiyon sınavında öğretmen 192TL, il/ilçe müdürü 412 TL ücret alacak. Direksiyon sınavının birkaç gün devam etmesi halinde komisyon başkanı her gün için 412TL alacak ama bu rakam bir ay içerisinde 1402 TL yi geçemeyecek. Yine il denetmenleri ve komisyon üyeleri ise 315TL gibi ücret alacak.

Özel MTSK Direksiyon Eğitim Sınavı Ücret Dağıtım Tablosu
Özel MTSK Direksiyon Eğitim Sınavı Ücreti Hesaplama Örneği

En Güncel Sağlık Haberleri için TIKLAYINIZ

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Şeker 8 ay önce

her işte işi yapan en az ücreti alır... ne de osa büyük adamlar müdürler her sınavda ücret alarak 1450 tl alsın öğretme sıra yılda bir gelir 192 tl alsın...

Misafir Avatar
vatandaş @görevli 10 ay önce

siz de yönetici veya denetici olun. engelleyen var mı..

Misafir Avatar
yasin @arzu 10 ay önce

ne güzel demişsin

Misafir Avatar
arzu 10 ay önce

büyükler yine büyük yiyecek :) adaletin bu mu dünya :)

Misafir Avatar
görevli 10 ay önce

sınav sabah sekizde başlıyor,akşam beşe kadar devam ediyor.denetmelerin yaptığı şey sabah sekizde gelip evraklarını doldurmak ve öğleye doğru canları isterse şöyle bir ortada gözükmek.akşam beşte de kaç kişi kaldı bunu belirleyip evine dönmek ve aldığı ücret 315 tl.komisyon başkanının görevi ise müdürlüğün arabasıyla ortada birkaç tur atarak ben de burdayım mesajını vermek.aldığı ücret 412 tl.öğretmen ise sabahtan akşama kadar defalarca tehlike atlatarak o arabanın içinde kelle koltukta ilerlemek.aldığı ücret 192 tl.bir de evrakların arasında boğuşan memurlar var tabi.hepimiz bunun adına adalet diyoruz.yerin dibine batsın böyle adalet.

Misafir Avatar
serol 10 ay önce

7 kursiyer yeni sistem 1 kursiyer eski sistem (puanlama usulü) direksiyon sınavına girerse sınavda görevli öğretmen kaç tl alır?bilenler yazarsa sevinirim.2 şubatta aynı durumda sınav oldu 35 tl ödediler 14 kursiyer olsaydı en az 130 ödeyeceklerdi.

Misafir Avatar
özel öğretim mağdurları @hakkı hakyemez 1 yıl önce

iş yükünü çeken büro elemanları aynı zamanda tüm sorumluluk onlarda olmasına rağmen zamanında giden paralarının cezasını bölüme kesilerek100 tl verilmesi çok büyük haksızlık inşallah en kısa sürede düzeltilir.

Misafir Avatar
necati 1 yıl önce

adalet mülkün temelidir denmiş bunu kimlere söylenmiş bilemiyorum.nasıl adalet bu yahu her sorumluluk memurda olsun her işlemi memur yapsın aldığı ücret komisyonun üçte birisi yani üçün birisi bu mu adelet birilerine üç beş kuruş para çıksın diye bu işi değiştirdiler hakkımı helal etmiyorum haram olsun ne diyeyim...
Gündüzleri öğretmenlik, geceleri yazarlık...
Zonguldak'ta 19 yıllık öğretmen, 3 çocuk babası Veli Karanfil (53), basıma hazır kitaplarıyla beraber...

Haberi Oku