Bugun...Ufuk Fen Ve Matematik Yarışması'na Başvurular Başladı
Ufuk Kolejleri'nin her yıl ilköğretim 5., 6., 7., ve 8. sınıflara yönelik yaptığı Ufuk Fen ve Matemetik yarışması, bu yıl 7 Nisan Cumartesi günü yapılacak. İstanbul genelinde ilköğretim okullarından katılımın kabul edileceği yarışmaya...

+ -
Ufuk Kolejleri'nin her yıl ilköğretim 5., 6., 7., ve 8. sınıflara yönelik yaptığı Ufuk Fen ve Matemetik yarışması, bu yıl 7 Nisan Cumartesi günü yapılacak. İstanbul genelinde ilköğretim okullarından katılımın kabul edileceği yarışmaya bir okulun her sınıf kademesinden en çok 5 öğrenci kabul edilecek. Sınav merkezleri ise İstinye, Şişli ve Ortaköy kampüsleri olacak.
Başvurular 2-26 Mart tarihleri arasında yapılacak ve sınav sonucunda dereceye girecek öğrenciler ödüllendirilecek. Öğrenci ve öğretmenler başvurularını okulun www.ufuk.k12.tr olan internet adresi üzerinden yapacak. Adaylar başvuru işlemini bitirdikten sonra sınav katılım belgesini site üzerinden çıktı alarak sınava girebilecekler. Fen ve Matematik bilgisini ölçen sınava bu yıl da yoğun katılımın olması bekleniyor.
Sınava okul olarak başvuru yapılabileceği gibi bireysel olarak da başvuru yapılabilecek. Dereceye girecek öğrencilere Tablet PC, Mini PC (Netbook), dijital fotoğraf makinesi, Mp4 Çalar gibi hediyeler verilecek. Öğretmen ve okullarının da başarı sertifikasıyla ödüllendirileceği sınav sonucunda dereceye giren ilk 15 öğrenciye ödülleri takdim edilecek. Sınavda birinci olan öğrencilere iPad2 Tablet PC), 2. ve 3. olan öğrencilere Mini Pc (NetBook), 4., 5., 6., 7., 8., ve 9., olan öğrencilere dijital fotoğraf makinası, 10., 11., 12., 13., 14. ve 15. olan öğrencilere Mp4 müzik çalar ve dereceye giren tüm öğrencilere başarı sertifikası verilecek. Ayrıca sınava giren her öğrenciye kırtasiye seti verilecek.
Dereceye girenler 10 Nisan’da, tüm sonuçlar ise 11 Nisan’da internet üzerinden ilan edilecek. Ödül töreni 11 Nisan’da saat 11.30’da Özel İstinye Abdullah Çakar Ufuk Anadolu ve Fen Lisesi Boğaziçi Salonu’nda davetlilerin katılımıyla yapılacaktır.
YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
 YUKARI