Güncel:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Usta Öğreticiler Nasıl Kadrolu Olacak?

En Güncel KPSS Haberleri için TIKLAYINIZ
 Sayın Yetkili;
İliniz Halk Eğitim Merkezleri ve Akşam Sanat Okullarında kadrosuz usta öğretici olarak görev yapan personelin kadrolu olarak atanma isteklerine ilişkin Bakanlığımıza yoğun bir şekilde dilekçeler gelmektedir.
657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 50'nci maddesinde “Devlet kamu hizmet ve görevlerine Devlet memuru olarak atanacakların açılacak Devlet memurluğu sınavlarına girmeleri ve sınavı kazanmaları şarttır.” hükmüne yer verilmiştir.
           Bu çerçevede; ilgililerin kamu kurum ve kuruluşlarına kadrolu devlet memuru olarak atanabilmeleri için, Devlet Personel Başkanlığı ve Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından müştereken belirlenecek usul ve esaslar doğrultusunda ÖSYM tarafından yapılacak olan Kamu Personel Seçme Sınavına (KPSS) katılmaları gerekmektedir.
            Ayrıca; geçici veya sözleşmeli olarak çalışanların kadroya alınmalarına ilişkin yasal düzenleme çalışmaları Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yürütülmektedir.
İliniz Halk Eğitim Merkezleri ve Akşam Sanat Okullarında kadrosuz usta öğretici olarak görev yapan personelin statüleri söz konusu yasal düzenleme kapsamında yer alması halinde durumları değerlendirilebilecektir.
            Bilgilerinizi ve iliniz geçici usta öğreticilere bilgi verilmesi hususunda gereğini rica ederim.  
En Güncel Sağlık Haberleri için TIKLAYINIZ

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
nadide cicek 2 yıl önce

10yıldır usta ogretıcıyım bıze kadro ne zaman gelecek artık yorulduk cıkıs verılıyor 2 cocugum varr maas yok gecım derım agır lutfen bızlerın sesı duyulsun artıkk

Misafir Avatar
nadide cicek 2 yıl önce

10yıldır usta ogretıcıyım bıze kadro ne zaman gelecek artık yorulduk cıkıs verılıyor 2 cocugum varr maas yok gecım derım agır lutfen bızlerın sesı duyulsun artıkk

Misafir Avatar
refiye bozdaş 2 yıl önce

usta öğreticiler önce sınava gireckelermiş falan filan hikaye başlarından savuyorlar kuran öğreten usta öğreticiler 2005 ten 20133 yılı arasında kpss yemi girdi sorarım size adelet partisi hak hukuk nerde çok merak ediyorum bizim hakkımızı nasıl vereceksiniz bu taraf geçici

Misafir Avatar
.... 2 yıl önce

meb e bağlı olarak çalışan usta öğreticilerde kadro alacaklar mı acaba
almazlarsa nedeni ne farklar ne açıklarmısınız

Doğum yardımlarına 25 bin anne başvurdu
Başbakan Davutoğlu'nun açıkladığı annelere yönelik doğum yardımı programı meyvelerini vermeye başladı....

Haberi Oku