Bugun...Usta Öğreticiler Nasıl Kadrolu Olacak?
Usta Öğreticiler Nasıl Kadrolu Olacak?

+ -
 Sayın Yetkili;
İliniz Halk Eğitim Merkezleri ve Akşam Sanat Okullarında kadrosuz usta öğretici olarak görev yapan personelin kadrolu olarak atanma isteklerine ilişkin Bakanlığımıza yoğun bir şekilde dilekçeler gelmektedir.
657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 50'nci maddesinde “Devlet kamu hizmet ve görevlerine Devlet memuru olarak atanacakların açılacak Devlet memurluğu sınavlarına girmeleri ve sınavı kazanmaları şarttır.” hükmüne yer verilmiştir.
           Bu çerçevede; ilgililerin kamu kurum ve kuruluşlarına kadrolu devlet memuru olarak atanabilmeleri için, Devlet Personel Başkanlığı ve Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından müştereken belirlenecek usul ve esaslar doğrultusunda ÖSYM tarafından yapılacak olan Kamu Personel Seçme Sınavına (KPSS) katılmaları gerekmektedir.
            Ayrıca; geçici veya sözleşmeli olarak çalışanların kadroya alınmalarına ilişkin yasal düzenleme çalışmaları Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yürütülmektedir.
İliniz Halk Eğitim Merkezleri ve Akşam Sanat Okullarında kadrosuz usta öğretici olarak görev yapan personelin statüleri söz konusu yasal düzenleme kapsamında yer alması halinde durumları değerlendirilebilecektir.
            Bilgilerinizi ve iliniz geçici usta öğreticilere bilgi verilmesi hususunda gereğini rica ederim.  
YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
 YUKARI