Güncel:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Vali Şahin: Geçmişi geleceğe bağlayan kültürel varlıklar ortaya çıkarılacak

En Güncel KPSS Haberleri için TIKLAYINIZ
Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, Giresun’un geleceğinin Giresun Kalesi, Giresun Adası ve yaylalara bağlı olduğunu söyledi.

        Şahin, Valilik binasında düzenlenen 'Giresun Kalesi ve Tarihi Yarımada Dönüşümü Projesi'nin tanıtım etkinliğine katıldı. Giresun’un geleceğinin Giresun Kale, Giresun Adası ve yaylalara bağlı olduğunu belirten Şahin, "Geçmişi geleceğe bağlayan kültürel varlıklar ortaya çıkarılarak değerlendirilecek." dedi.

        Projede belirtilen Şehitlik Anıtı Rolefi için ulusal yarışma şartnamesi düzenlenmesini isteyen Şahin, ayrıca seyir alanı olarak kullanılacak olan Kent Balkonu'nun yaklaşık maliyetinin çıkartılması ve Taşbaşı Parkı ile Keşap Durağı arasına yapılması planlanan platformun detaylı projeyle ilgili de çalışmaların yapılması yönünde ilgililere talimatlar verdi.

        Projenin mimarı Şükrü Henden de yaptığı konuşmada, projenin sadece kaleyle sınırlı kalmadığını, kale ve çevresindeki tabiat ve kültür varlıklarını da içerisine alacak şekilde, güçlü bir turizm omurgası oluşturulmasının hedeflendiğini kaydetti.

        Toplantıya, Giresun Vali Yardımcısı Cengizhan Aksoy, İl Kültür ve Turizm Müdürü Emin Yılmaz, Müdür Yardımcısı Hüseyin Günaydın ve Müze Müdürü Hulusi Güleç de katıldı.
En Güncel Sağlık Haberleri için TIKLAYINIZ

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Milli Eğitim Müdürü, Cumhurbaşkanı'nın...
Aydın Milli Eğitim Müdürlüğü'nün, Cumhurbaşkanı açılış mitingine katılması için ortaokul, lise...

Haberi Oku